REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reda Gilytė, Algirdas Igorius, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Prieš trejus metus, kai neteisėtas praturtėjimas pradėtas laikyti nusikaltimu, kasmet finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba tiria vis daugiau tokių nusikaltimų. Pasak pareigūnų, jų akiratyje – ir valstybės tarnautojai, ir muitininkai, ir verslininkai. Tačiau iki šiol nėra teisminės praktikos ir teismai priiminėja labai skirtingus nuosprendžius. Tyrėjai viliasi, kad jau kitąmet situacija pasikeis.

Prezidentė ne kartą yra pabrėžusi, kad kova su neteisėtu praturtėjimu turi tapti teisėsaugos prioritetu. Pareigūnai pripažįsta, kad šalyje neteisėto praturtėjimo mastai didžiuliai. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos akiratyje šiuo metu maždaug 200 žmonių, kurie įtariami neteisėtai praturtėję. Neteisėtu būdu jų sukrautas turtas gali siekti per 30 milijonų litų.

„Žmonės versijas teikia įvairias. Antai augindamas ūkyje daržoves, darbus dirbdami, įgijo tas pajamas ir turtą“, – pasakojo FNTT Imuniteto ir kontrolės skyriaus viršininkas Raimondas Kajėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pareigūno, tarnyba aiškinasi, iš kur turtus galėjo susikrauti valstybės tarnautojai, muitininkai, savivaldybės darbuotojai, šešėlinio pasaulio atstovai. Generalinis prokuroras pripažįsta, kad ikiteisminiai tyrimai galėtų vykti greičiau.

REKLAMA

„Ikiteisminiai tyrimai užtrunka dėl ilgai atliekamo mokestinio patikrinimo. Be abejo, kaip skelbta viešai, tyrimui didelė įtaką turi gynybinės versijos, kurios turi būti paneiginėjamos“, – teigė generalinis prokuroras Darius Valys.

R. Kajėnas priduria, kad yra tyrimų, kurių sumos sudaro ir 10 milijonų litų. Būtina įrodyti, kad pajamos yra neteisėtos.

Neteisėtu būdu susikrovusių turtus laukia neramūs ateinantys metai. Sausio mėnesį net 18 teisėjų plenarinė sesija aiškinsis, ar baudžiamąjį įstatymą dėl neteisėtai įgyto turto galima taikyti ir iki įstatymo įsigaliojimo – tai yra 2010 m. gruodžio 11 d. Nuo teismo išaiškinimo priklausys ar neteisėtai įgytas turtas gali būti ir konfiskuojamas. Teismo išaiškinimas svarbus ne tik ikiteisminius tyrimus atkliekantiems tyrėjams, bet ir teismams nagrinėjantiems neteisėto praturtėjimo bylas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų