Ramūnas Navardauskas pakeitė istoriją - 24 metų dviratininkas tapo pirmuoju lietuviu, apsvilkusiu „Giro d'Italia“ lyderio marškinėlius.

Į legendinių lenktynių viršūnę R. Navardauskas pakilo po ketvirtojo etapo - 32,2 km komandų lenktynių Italijos mieste Veronoje.

Etapą laimėjo komanda „Garmin-Barracuda“, kuriai atstovauja tik pernai profesionalu tapęs Lietuvos čempionas.

Šeštąją vietą užėmė „Oruca-GreenEdge“ ekipa. Jos aprangą vilki 30-metis Tomas Vaitkus.

„Garmin-Barracuda“ ketvirtojo etapo distanciją įveikė per 37 min. 4 sek. T.Vaitkus su bendražygiais nuo lyderių atsiliko 25 sek. Antrąją vietą užėmė „Katusha“ (atsiliko 5 sek.), trečiąją - „Astana“ (22 sek.).

Dviračių sporto specialistai jau po Danijoje vykusių trijų pirmųjų „Giro d'Italia“ etapų prognozavo, jog „Garmin-Barracuda“ laimės komandų lenktynes, o darbštumu pelotone pagarbą užsikariavęs R. Navardauskas apsivilks rožinius lyderio marškinėlius.

Pats R. Navardauskas buvo realistas. Po trijų etapų penktoje vietoje buvęs dviratininkas, paklaustas, ar tikisi ilgai išsilaikyti tarp lyderių, sportas.info sakė: „Pagalvoti galima, bet realybe tokia - nesu kalnų specialistas ir greičiausiai jau pirmame kalnų etape smuksiu per 100 poziciju žemyn“.

„Ramūnas savo darbu tikri nusipelnė būti “Giro d'Italia„ lyderiu. Labai džiaugiuosi jo pasiekimu. Nenoriu spėlioti, kiek Ramūnas išliks lyderis, bet tikiuosi kuo ilgiau“, - neslėpė T. Vaitkus, 2006 m. tapęs „Giro d'Italija“ etapo nugalėtoju.

Anot patyrusio sportininko, komandų lenktynėse sėkmę lemia sunkus ir darnus komandinis darbas bei pasiaukojimas kiekviename trasos metre.

Apie savo komandos pasirodymą T. Vaitkus sakė: „Tikėjomės geresnio rezultato. Tai mums tarsi sako, kad turime daug dirbti, norėdami kovoti dėl aukščiosios vietos“.