Antrąją dieną „Eneco Tour“ lenktynėse pergalę iškovojo 38 metų australas Robbie McEwenas („Katusha“), o lyderiu išliko kanadietis Svein Tuft („Garmin“).

Po prologo išvažiavusių į pirmąjį lygumų etapą „Steenwijk – Rhenen“ (177 km) „Eneco Tour“ sprinterių laukė šoninių vėjų srovės ir įtampa Olandijai būdingose siaurose gatvėse, vedusiose į finišą.

Likus 35 km iki finišo, įvyko pirmoji griūtis, į kurią pateko Jensas Voigtas, Richie Porte („Saxo Bank“) ir daugiau dviratininkų.

Neilgai trukus, griūtis pasikartojo dar ir dar. Kaip vėliau buvo pranešta, vienam „Caisse d'Epargne“ dviratininkui, kuris po griūties nebepajėgė pasiekti finišo, išniro petys, o „Sky“ komandos nariui buvo diagnozuotas lūžęs šonkaulis.

Džiugu pastebėti, kad griūtyse nenukentėjo nei vienas „RadioShack“ komandos narys.

Tomas Vaitkus, finišavęs daugiau nei 1 minutės atsilikimu, taip pat išvengė net kelių griūčių bangos besibaigiant distancijai.

Pasinaudodamas savo patirtimi ir nuskindamas antrają pergalę šiais metais, masinį sprintą laimėjo 38 metų australas Robbie McEwenas („Katusha“), aplenkęs 27 metų argentinietį Lucasą Haedo („Saxo Bank“) ir savo tėvynainį, 30-metį, Allaną Davisą („Astana“).

Štai bendroji įskaita po 1 etapo, kurioje tas pats išliko lenktynių lyderis ir pirmasis 5-tukas.

1. Svein Tuft (KAN) „Garmin“ 4 val. 22 min. 52 sek.

2. Jos Van Emden (OLA) „Rabobank“ +5 sek.

3. Lars Boom (OLA) „Rabobank“ +6 sek.

4. Maarten Tjallingii (OLA) „Rabobank“ +6 sek.

5. Edvald Boasson Hagen (NOR) „Sky“ +7 sek.

6. Tony Martin (VOK) „Columbia“ +7 sek.

7. Richie Porte (AUS) „Saxo Bank“ +9 sek.

8. Christian Knees (VOK) „Milram“ +11 sek.

9. Patrick Gretsch (VOK) „Columbia“ +12 sek.

10. Greg Henderson (NZEL) „Sky“ +12 sek.

...

17. Gert Steegmans (BEL) „RadioShack“ +16 sek.

...

99. Tomas Vaitkus (LIET) „RadioShack“ +1 min. 31 sek.

...

166.

DNF (1)

Iš „RadioShack“ komandos į pirmąjį 20-tuką iškopė Gertas Steegmans, Tiago Machado ir Andreas Klodenas, finišavę pagrindinėje grupėje.

Sebastienas Rosseleris (Seba), po prologo buvęs per žingsnį nuo pirmojo 10-tuko (11 vieta), 1 etape finišavo atsilikęs 1 min. 12 sek., vienoje grupėje su Tomu Vaitkumi, ir abu nugarmėjo į 100-tuko paribį.

Seba užėmė 94 vietą (+1 min. 23 sek.), o Tomas Vaitkus užėmė 99 vietą (+1 min. 31 sek.).

*

Ketvirtadienį „Eneco Tour“ lenktynės 3 dienoms persikels į Belgiją. Lenktynių finalas –  ateinantį antradienį.