Talino "Kalev/Cramo" klubo vidurio puolėjas Travisas Reedas paskelbtas naudingiausiu SEB BBL reguliariojo sezono krepšininku (MVP).

Amerikietis žaidė visas 30-t SEB BBL rungtynių ir, įmetęs vidutiniškai po 19,6 taško, tapo rezultatyviausiu lygos krepšininku bei surinko daugiausiai naudingumo balų (21.6).

T.Reedas užėmė trečiąsias vietas tarp geriausių kovotojų dėl atšokusių kamuolių (7,9) ir daugiausiai "dvigubų dublių" atlikusių krepšininkų (8), ketvirtą - tarp taikliausių dvitaškių metikų (62 proc.). Visose žaistose rungtynėse T.Reedas pelnė daugiau nei dešimt taškų, 16-oje rungtynių jis pelnė daugiau nei 20 taškų ir trijose - daugiau nei 30 taškų.

Amerikietis rezultatyviausiai sužaidė prieš "Panevėžio" ekipą, kai pelnė 34 taškus. Tai buvo antras rezultatas lygoje šį sezoną.

"Kalev/Cramo" su T. Reedu užėmė šeštą vietą SEB BBL grupių varžybose (4 pergalės, 8 pralaimėjimai), tačiau vėliau iškovojo antrojo diviziono nugalėtojos titulą (10 pergalių, 4 pralaimėjimai).

Atkrintamųjų varžybų pirmame etape "Kalev/Cramo" komanda du kartus (70:67; 82:72) įveikė pirmajame divizione žaidusią Rygos "Barons/LMT" ekipą, o ketvirfinalyje po atkaklios kovos (75:74; 72:79) nusileido Latvijos čempionams "Ventspils" krepšininkams.

Paskutinėse sezono rungtynėse T.Reedas pelnė 30 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

Praėjusią savaitę Talino klubas pratęsė sutartį su Travisu Reedu dar vieneriems metams.

Reguliariojo sezono individualių prizų laimėtojai bus apdovanoti SEB BBL finalinio ketverto Rygoje metu. Finalinių rungtynių didžiosios pertraukos metu kartu su MVP apdovanojimu, T.Reedas gaus ir rezultatyviausio žaidėjo prizą.

Aaronui Bramlettui ("ASK Ryga") bus įteiktas prizas žaidėjui, kuris atkovojo daugiausia atšokusių kamuolių, o Tomui Gaidamavičiui ("Panevėžys") bus įteiktas prizas, kaip daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiam krepšininkui.

SEB BBL finalo ketverto turnyras vyks Rygos arenoje balandžio 20-21 d.. Pirmame pusfinalio mače (18:00 val.) susitiks "Žalgiris" ir "Šiauliai", antrame (21:00 val.) - "Lietuvos rytas" ir "Ventspils".

2007 metų SEB BBL nugalėtojas ir prizininkai paaiškės šeštadienį.