Sekmadienio vakarą klaipėdiečiai anksti miegoti neis – sausakimšoje Klaipėdos „Švyturio” arenoje „Neptūnas” antrąkart šiame LKL sezone įveikė Kauno „Žalgirį”.

Šalies čempionato lyderių mūšyje Kazio Maksvyčio auklėtiniai po 50 minučių pareikalavusios kovos namuose šventė įsimintiną pergalę 98:93 (16:12, 18:28, 21:22, 23:16, 20:15).

Antrajame pratęsime likus žaisti 2 minutes „Neptūnas“ reikšmingai atitrūko 94:89. Priešpaskutinę minutę „Žalgiris“ priartėjo 92:94, o prasidėjus paskutinei minutei svarbų metimą pataikė Džiugas Slavinskas – 96:92.

Likus žaisti 5 sekundes Brandonas Daviesas pataikė vieną baudos metimą (93:96), tyčia prametė antrąjį, bet Edgaras Ulanovas kovodamas dėl kamuolio prasižengė, o „Neptūno“ pergalę įtvirtino D. Slavinsko baudų metimai.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Kyle'as Weaveris, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 7 perimti kamuoliai (LKL sezono rekordas) ir 38 naudingumo balai.

Permainingai besiklosčiusį susitikimą sėkmingiau pradėjo gerai besigynę klaipėdiečiai, kurie neleido varžovams atsidaryti savo taškų sąskaitos beveik pusę pirmojo kėlinio ir išsiveržė į priekį 6:0.

Pirmajame ketvirtyje net 10 kamuolių puolime atkovojęs „Neptūnas“ po spurto 11:2 antrajame kėlinyje atitrūko 23:16, bet „Žalgiris“ atsakė spurtu 16:4 bei pirmą kartą atsidūrė priekyje 32:27.

Po pertraukos kauniečiai pamėgino bėgti į priekį. Spurtas 6:0 leido įgyti dviženklę persvarą 44:34, bet prasidėjus lemiamam ketvirčiui Kazio Maksvyčio auklėtiniai įspūdingu spurtu 19:2 persvėrė rezultatą 72:64.

Visgi lemiamu metu svečiai spurtavo 12:3 ir prieš prasidedant paskutinei minutei vėl pirmavo 76:75. Po Mariaus Grigonio baudų metimų „Žalgiris“ buvo arti pergalės (78:76), bet likus žaisti 4 sekundes sudėtingą metimą nuo lentos įmetęs Kyle'as Weaveris išplėšė pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo paskutinę minutę dvitaškiais apsikeitė Tomas Delininkaitis ir Artūras Milaknis (84:84), o per paskutines 24 sekundes „Neptūnas“ užpulti nesugebėjo, todėl komandoms teko žaisti antrąjį pratęsimą.

„Neptūnas“: Kyle‘as Weaveris 24 (6/7 dvit., 7 per. kam., 38 n.b.), Tomas Delininkaitis 16, Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas 12 (8 atk. kam, 21 n.b.), Simas Galdikas 10.

„Žalgiris“: Brandonas Davieas 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 31 n.b.), Edgaras Ulanovas ir Nate‘as Woltersas po 12, Derrickas Waltonas 10, Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 9.