Po traumos sugrįžusi Sloane Stephens (WTA-83) „US Open“ finale 6:3, 6:0 sutriuškino tautietę Madison Keys (WTA-16) ir tapo čempione.

24-erių čempionė prieš šešias savaites pasauliniame reitinge užėmė 957-ąją vietą. S. Stephens sugrįžo po sunkios pėdos traumos ir šį sezoną pradėjo nuo Vimbldono.

Ji tapo penktąja nereitinguota turnyre tenisininke, laimėjusia „Didžiojo kirčio“ turnyrą.

Abiems finalo dalyvėms tai buvo pirmasis „Didžiojo kirčio“ finalas. O jų bendras WTA reitingas 99 buvo žemiausias istorijoje.

Abi tenisininkės yra pažįstamos nuo vaikystės, todėl pasibaigusios kovos ilgai glėbesčiavosi prie tinklo.

„Man darė operaciją Japonijoje ir jei man kas tada būtų pasakę, kad laimėsiu „US Open“, galvočiau, kad tai neįmanoma. Mano kelionė buvo neįtikėtina ir į nieką to nekeisčiau. Madison yra mano labai gera draugė ir norėjau su ja žaisti. Sakiau, kad norėjau, jog būtų lygiosios“, – po mačo kalbėjo naujoji čempionė.

M. Keys taip pat džiaugėsi, kad pralaimėjo gerai draugei ir pripažino, kad nežaidė savo geriausio teniso.

S. Stephens tapo pirmąja ne Williams šeimos atstove, laimėjusia „Didžiojo kirčio“ turnyrą, amerikiete nuo 2002 metų, kai „Australian Open“ triumfavo Jennifer Capriati.

Čempionė gavo 2,84 mln. svarų sterlingų čekį.

Vyrų finale susitiks Rafaelis Nadalis ir Kevinas Andersonas.