0

Praėjęs savaitgalis Civinskų žirgynui buvo neeilinis, jo aikštę trypė ne tik šio sporto klubo žirgai, tačiau ir svečiai susirinkę iš visos Lietuvos. Čia vyko jau tradicinėmis tapusios atviros Vilniaus rajono jojimo konkūrų pirmenybės ir buvo išsiaiškinta, į kurį žirgyną šiais metais keliauja Vilniaus rajono Taurė.

Su gausiu žiūrovų būriu šiemet pasisveikino 104 duetai, kurie varžėsi dešimtyje skirtingų konkūrų. Susirinkę varžybų stebėtojai per dvi dienas pamatė daugybę nuostabių šuolių per kliūtis, kurių aukštis siekė 130cm, tyčia ir įnoringų žirgų iniciatyva pademonstruotus neįprastus aliūrus ir, žinoma, kritimus, kurie yra neatsiejama jojimo varžybų dalis.

Šiais metais pagrindinė taurė (kliūtys iki 130cm) atiteko, pernai antrąją vietą užėmusiam, Vincui Civinskui su žirgu Erotas. Sidabras atiteko Aleksėjui Timofejevui ir jo žirgui Hartumas, o bronzos medalis puošė Valdemaro Žukausko kaklą, kuris startavo su žirgu Kadans Fortuna.

Tačiau viskas prasidėjo šeštadienį “Mažųjų poni klasės žirgų konkūre” (kliūtis iki 40cm), kurio nugalėtoja tapo Tija Valaitytė su šetlando poniu Gracija. Kitame konkūre (kliūtis iki 80cm), kuriame rungėsi raiteliai su poni klasės žirgais, taurė atiteko neseniai keturioliktą gimtadienį atšventusiam ir labai perspektyviam sportininkui Lukui Civinskui su kumele Elana.

Jaunučių kategorijoje (kliūtis iki 100cm) pajėgiausia raitele tapo Paulina Grigaitė su žigu Fredis, na o prieš paskutiniame pirmos dienos konkūre rungėsi jauniai (kliūtis iki 115cm), kurio nugalėtoju tapo jaunasis Lukas Civinskas su žirgu Endis.

Pirmos dienos kulminacija tapo Officeday remiamas, atviros klasės konkūras (kliūtis iki 50cm), kuriame jėgas galėjo išbandyti dar ne ilgus metus balne sėdintys raiteliai. Jo nugalėtoja tapo debiutantė Miglė Pauliukonytė su žirgu Liepa, o antrąją vietą užėmė taip pat debiutuojanti jos sesuo Laura su žirgu Kedras. Trečioji vieta atiteko Tadeušui Tretiakui startavusiam su žirgu Paryžius. Šiuo, daugiausiai linksmų akimirkų atnešusiu konkūru ir baigėsi pirmoji varžybų diena.

Sekmadienio rytas prasidėjo jaunimo konkūru (kliūtys iki 125cm) ir pirmoji taurė keliavo į Indrės Kalvaitytės rankas, o auksinė rozetė ant jos žirgo Lordano As kamanų. 6-7 metų žirgų kategorijoje (kliūtys 6m. žirgams iki 120cm, 7m. žirgams iki 125cm) nugalėjo Gediminas Paškevičius su žirgu Ciako As, o tarp 4-5 metų žirgų (kliūtys 4m. žirgams iki 100cm, 5m. žirgams iki 110cm) pajėgiausioji buvo Gintarė Malinauskaitė su žirgu Gladiatorius.

Paskutinysis varžybų konkūras buvo skirtas raiteliams mėgėjams, I kategorijoje (kliūtys iki 80cm), kurią rėmė UAB “Invitro diagnostika” nugalėjo Jūratė Civinskaitė su kumele Wilona, o II kategorijoje (kliūtys iki 110cm), kurios rėmėjas buvo UAB “Logipolija” nugalėjo Eglė Likšaitė su žirgu Ret Boy.

Šiais metais šios varžybos tikrai ne paskutinės Civinskų žirgyne, liepos pabaigoje čia vyks “Mėgėjų taurė”, o rugpjūčio mėnesį klubas organizuoja “Lietuvos poni žirgų čempionatą”.