0

Tris kėlinius Klaipėdoje pirmavęs Kauno „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje pateko į duobę ir pelnė tik 6 taškus. Pirmąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynes kauniečiai pralaimėjo „Neptūnui“ 59:71 (11:21, 15:17, 17:23, 6:20) ir serijoje iki 4 pergalių atsilieka 0-1.

Taškų sąskaitą LKL finale atidarė Martynas Pocius, pelnęs 5 taškus. Nors per pirmas 5 minutes žalgiriečiams varžovams leido net 5 kartus atkovoti kamuolį po savo krepšiu, tačiau individuali svečių gynyba buvo pagirtina. Po Justino Dentmono dvitaškio su pražanga ir Pauliaus Jankūno baudų metimų „Žalgiris“ pirmavo 10:2. Po minutės pertraukėlės „Neptūnas“ porą atakų užbaigė sėkmingai, bet nesulaikė dar 3 taškus surinkusio M.Pociaus. Aikštėje pasirodęs Šarūnas Jasikevičius puikiu perdavimu prie tritaškio linijos surado P.Jankūną bei kitoje atakoje pats smeigė tritaškį – 19:7. Paskutinius taškus pirmajame kėlinyje pelnė komandos draugo metimą pataisęs Artūras Gudaitis – 21:11.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiams sunkiau sekėsi rinkti taškus. Per pustrečios minutės vienintelis Š.Jasikevičiaus metimas iš vidutinio nuotolio pasiekė tikslą – 23:15. Nepaisant M.Pociaus taškų, „Neptūno“ ekipa sugebėjo priartėti 21:25. Tada kauniečiai vėl suaktyvino veiksmus gynyboje, J.Dentmonas ir P.Jankūnas pelnė po 2 taškus, o Vytenis Lipkevičius tritaškiu grąžino 10 taškų persvarą – 32:22. Prieš pat didžiąją pertrauką P.Jankūnas atkovojo jau devintąjį kamuolį, dar 4 taškus pelnė Š.Jasikevičius ir „Žalgiris“ pirmavo 36:28.

Trečiąjį kėlinį 4 taškais pradėjo „Neptūnas“, bet baudas sumetę R.Javtokas ir J.Dentmonas bei dar vieną dvitaškį pridėjęs Š.Jasikevičius atstatė dviženklį pranašumą – 42:32. Tada per 4 minutes žalgiriečiai nepelnė taškų iš žaidimo – tik A.Milaknis ir A.Gudaitis metė baudas (45:38). Tylą nutraukė po puikaus derinio tritaškį įmetęs J.Dentmonas (48:39). Netrukus baudas vėl realizavo A.Gudaitis, dar vieną tritaškį šovė J.Dentmonas (53:45), bet per paskutines 30 trečiojo kėlinio sekundžių „Žalgiris“ leido varžovams įmesti 6 „sausus“ taškus – 53:51.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui ryžtingai žaidę A.Gudaitis ir V.Lipkevičius išlaikė nedidelį Kauno ekipos pranašumą – 57:53. Tačiau tada žalgiriečiai net penkioms minutėms įstrigo varžovų gynybos gniaužtuose. Per tą laiką „Neptūnas“ surinko net 12 taškų be atsako ir, nors į priekį išsiveržė pirmą kartą, nutolo 65:57. Per likusias 3 minutes vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Š.Jasikevičius sumetė baudas, bet žalgiriečių bandymai tritaškiais mažinti skirtumą nebuvo sėkmingi ir kauniečiams teko pripažinti varžovų pranašumą – 59:71.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 13, Š.Jasikevičius 13, M.Pocius 10, A.Gudaitis 8, P.Jankūnas 7 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), V.Lipkevičius 5, R.Javtokas 2 (5 atk. kam.), A.Milaknis 1, T.Klimavičius 0, T.Dimša 0.

„Neptūnas“: T.Brazeltonas 16 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Mažeika 12 (7 atk. kam.), S.Galdikas 11 (6 atk. kam., 3 blk.), J.Sinica 10.