32
LKL: „Rytas“ – „Neptūnas“ (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Šeštadienį sostinėje vyko Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe LKL“) rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus „Rytas“ (16/4) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (9/12). Po tikro trilerio mačo pabaigoje pergalę visgi sugebėjo ištraukti svečiai rezultatu 84:83 (18:11, 27:16, 17:30, 22:26).

32

„Neptūnas“ turėjo ir virš 20 taškų pranašumą, kurį išbarstė antroje rungtynių pusėje, tačiau sugebėjo atsilaikyti prieš vilniečių spaudimą.

Po Deivido Gailiaus dvitaškio svečiai mačo pradžioje jau įgijo dviženklę persvarą (6:16), o pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 11:18.

Antrame kėlinyje svečiai ir vėl neleido laisvai kvėpuoti vilniečiams. „Neptūnas“ rodė ženkliai didesnį kovingumą ir prabėgus beveik 4 minutėms turėjo jau 14 taškų pranašumą (12:26).

Nors „Rytas“ buvo sumažinęs savo deficitą iki 10-ies taškų, bet „Neptūnas“ vėl bėgo į priekį, o likus mažiau nei dviem minutėms Ignas Sargiūnas taikliai smeigė iš toli ir pranašumą išaugino jau iki 20 taškų (23:43). Į ilgają pertrauką komandos išėjo rezultatu 27:45.

Trečio kėlinio pradžioje „Rytas“ nieko nelaukęs pradėjo spausti varžovus ir prabėgus tik kiek daugiau nei minutei po atkarpos 9:0 persvara ištirpo iki 9 taškų (36:45).

Klaipėdos komanda nepuolė į paniką ir net Martyno Echodo šou nepadėjo vilniečiams deficito sutirpdyti labai ženkliai. Praėjus pusei kėlinio komandas vis dar skyrė 16 taškų (41:57).

Vėliau „Rytas“ visiškai perėmė iniciatyvą, o po Gyčio Radzevičiaus baudų metimų prie varžovų priartėjo jau tik per 6 taškus (54:60). Prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo 57:62.

Prabėgus dviem ketvirto kėlinio minutėm „Rytas“ klaipėdiečiams jau kvėpavo į nugarą (61:65), tačiau situaciją kiek taisė I. Sargiūno tritaškis (61:68). Visgi beveik įpusėjus ketvirčiui Marcusas Fosteris savo taikliu tritaškiu jau išlygino rezultatą (70:70).

Likus žaisti pora minučių Vilniaus ekipa į priekį išsiveržė rekordiniu 2 taškų pranašumu (81:79), tačiau viską apsunkino penktoji M. Fosterio pražanga eliminavusi jį iš rungtynių svarbiausiu momentu.

Likus vos kelioms sekundėms laisvas po krepšiu atsidūrė Ą. Tubelis, dar kartą apsukęs rezultatą svečių naudai. „Rytas“ turėjo laiko atsakymui, tačiau Justino Gorhamo metimas tikslo nepasiekė, bandymai jį pataisyti buvo nesėkmingi ir pergalė liko klaipėdiečiams (84:83).

Sezono eigoje į „Rytą“ sugrįžęs ir „Neptūnui“ paskolintas Ą. Tubelis sužaidė universalų mačą – 30 minučių, 18 taškų (7/8 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 4/6 baudų metimų), 10 atkovotų, perimtas ir 3 prarati kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 4 išprovokuotos pražangos bei 26 naudingumo balai.

„Rytas“: Martynas Echodas 16 (6/10 dvitaškių, 8 atk. kam.), Arnas Velička 15 (4/5 tritaškių, 7 rez. perd., 5 klaidos), Lukas Uleckas (3/8 tritaškių) ir Marcusas Fosteris (4 klaidos) po 14, Gytis Radzevičius 13 (5 atk. kam.), Justinas Gorhamas.

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas (3/8 tritaškių), Deividas Gailius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Ąžuolas Tubelis (10 atk. kam., 7/8 dvitaškių) po 18, Martynas Pacevičius 10, Žygimantas Janavičius 7 (5 rez. perd.).