Vakar Helsinkyje (Suomija) baigėsi Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Per jį sparčiai tobulėjantis Lietuvos ledo šokių duetas - Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas - įsiveržė į Senojo žemyno elitą.

Mūsų šaliai atstovavusi pora - 21 metų amerikietė Katherine ir 23-ejų Deividas - po trijų šokių galutinėje įskaitoje užėmė dešimtąją vietą. Pernai Europos pirmenybėse amerikietės ir lietuvio duetas buvo 12-as.

Per laisvąją - irgi aštunti

K.Copely ir D.Stagniūno atlikta paskutinė - laisvoji - programa tarp 24 duetų buvo įvertinta 78,16 balo. Tai jiems lėmė aštuntąją vietą (geriausias šio sezono rezultatas). Tokią pat poziciją pora užėmė ir po antrojo - originalaus - šokio (50,17; po dviejų šokių buvo dvylikti). Tad jei ne pirmoji - privalomoji - programa, už kurią arbitrai Lietuvos šokėjams skyrė tik 15-ąją vietą (27,24), dabar galėtume džiaugti dar aukštesne čiuožėjų pozicija. Iš viso mūsiškiai surinko 155,57 taško. Sparčiai tobulėjančią Lietuvos porą JAV treniruoja Igoris Shpilbandas ir Marina Zujeva.

Nugalėtojų laurai atiteko laisvąją programą geriausiai atlikusiems praėjusių metų pirmenybių bronzos medalininkams rusams Janai Chochlovai ir Sergejui Novickiui (196,91). Sidabro medaliai įteikti italams Federicai Faiellai ir Massimo Scali (186,17; jų laisvoji programa įvertinta tik 4-ąja vieta). Bronzą laimėjo Sinead Kerr ir Johnas Kerras (185,20) iš Didžiosios Britanijos. Brolis ir sesuo pirmą kartą tapo Europos pirmenybių prizininkais.

Didžiulis šuolis

LŽ kalbinta Lilija Vanagienė, išugdžiusi Povilą Vanagą ir D.Stagniūną, vakar patvirtino, kad Europos čempionate užimta dešimtoji vieta - fantastiškas mūsų sportininkų laimėjimas. L.Vanagienė tvirtino, jog per šias pirmenybes mūsų duetas vienintelis padarė tokį didelį šuolį į priekį po privalomojo šokio. Trenerė, palyginusi Katherinos ir Deivido bei jau baigusių sportinę karjerą tituluotųjų Margaritos Drobiazko ir P.Vanago kelią į elitą, teigė, kad pastarųjų kelias į dešimtuką buvo daug ilgesnis, nors jie irgi išsiskyrė darbštumu. Beje, tada ir teisėjavimo sistema buvo kita.

K.Copely ir D.Stagniūnui šiame čempionate planuota 10-13 vieta. Tikslą pasiekę šokėjai dabar rengiasi pasaulio čempionatui, kuris kovo pabaigoje vyks Los Andžele (JAV). Ten čiuoš ir abu mūsų šalies šešiolikmečiai, šiemet dalyvavę Europos čempionato moterų ir vyrų asmeninėse varžybose - Beatričė Rožinskaitė liko 36-a tarp 40 dalyvių, Saulius Ambrulevičius - 37-as tarp 39.

Suomių triumfas

Šeštadienį moterų varžybų prizininkėms išdalyti paskutiniai medaliai. Net du apdovanojimus - auksą ir bronzą - pelnė Suomijos čiuožėjos. Čempionės titulą iškovojo praėjusių metų pirmenybių bronzos medalininkė 20-metė Laura Lepisto (167,32). Antra liko 2007 ir 2008 metų Europos čempionė 21-erių italė Carolina Kostner (165,42), trečia - 26 metų suomė Susanna Poykio (156,31), kuri 2005-aisiais tapo Senojo žemyno vicečempione, o 2007 metais - Europos pirmenybių bronzos medalininke. Įdomu, kad šiemet vyrų ir moterų varžybose tarp prizininkų nebuvo nė vieno Rusijos atstovo.