Lietuvos rinktinė pasaulio krepšinio čempionate patyrė skaudų pralaimėjimą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtfinalio mače 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14) pralaimėjo Serbijos krepšininkams ir baigė kovą dėl planetos pirmenybių medalių. Dabar lietuviai kovos dėl 5–8 vietų, o artimiausios rungtynės laukia jau ketvirtadienį.

Lietuva taip pat neteko galimybės iškovoti tiesioginį kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes. Ši galimybė atiteks tik dviem geriausiai pasaulio čempionate pasirodžiusioms Europos komandoms. Lietuvai, kaip ir kitoms rinktinėms, kelią į Paryžių teks skintis olimpinėje atrankoje, kuri vyks kitų metų vasarą.

Skaudžiausi Lietuvai buvo antrasis ir trečiasis rungtynių kėliniai, kuriuos mūsiškiai atitinkamai pralaimėjo 12 ir 7 taškų persvara.

Lietuvos krepšininkai šiame mače turėjo 6 taškų pranašumą, o iš viso pirmavo 7,46 min. žaidimo laiko. Rezultatas buvo lygus keturis kartus, o serbai ketvirtajame kėlinyje buvo pasiekę rekordinę 25 taškų persvarą.

Šiose rungtynėse lietuviai pristigo antrojo penketo žaidėjų indėlio, kuris buvo itin reikšmingas iki tol visose vykusiose rungtynėse.

Susitikime su Serbija nuo suolo pakilę krepšininkai pelnė tik 11 taškų. Palyginimui, serbų atsarginiai krepšininkai pelnė 38 taškus.

Lietuviai iš baudos aikštelės pelnė 24, o serbai – dvigubai daugiau taškų (48).

Serbai po lietuvių klaidų pelnė net 21 tašką, o iš viso lietuviai suklydo 15 kartų. Serbija kamuolį prarado 8 kartus.

Lietuvos rinktinė pataikė 9 tritaškius iš 28 (32 proc.). Tuo metu Balkanų šalies atstovai iš 22 tolimų metimų pataikė 9 (41 proc.).

Po pirmojo kėlinio Lietuva prieš Serbiją pirmavo 25:24, o vienu metu turėjo ir 5 taškų persvarą. Vis tik antrajame kėlinyje serbai pademonstravo puikų taiklumą ir atitrūko iki 49:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai buvo priartėję iki 5 taškų žymos, tačiau serbai rado savo atsakymų ir po trijų kėlinių pirmavo 73:55.

Ketvirtojo kėlinio viduryje serbų pranašumas pasiekė 25 taškų ribą, o priblėsę lietuviai nesugebėjo reikšmingiau priartėti.

Tai buvo pirmasis Lietuvos rinktinės pralaimėjimas po penkių pergalių iš eilės.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 14 (9 atk. kam., 21 n.b.), Rokas Jokubaitis 13 (9 rez. perd.), Ignas Brazdeikis ir Jonas Valančiūnas – po 11, Margiris Normantas 8.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 21, Filipas Petruševas 17, Stefanas Jovičius 11, Marko Guduričius 9, Nikola Jovičius ir Aleksa Avramovičius – po 8.

Paskutinį kartą Lietuva medalius didžiajame krepšinio turnyre iškovojo 2015 m., kuomet Europos čempionate pelnė sidabro medalius.

Šis pasaulio čempionatas – pirmasis didysis turnyras nuo 2016 m., kai Lietuva pateko tarp 8 geriausių komandų.

Praėjusį sekmadienį Lietuva įveikė JAV rinktinę, kuri savo ketvirtfinalio rungtynes žais Italija nuo 15:40 val.

Šias rungtynes galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt ir TV3 televizijoje.

Rungtynių vaizdo įrašą galite stebėti šios naujienos viršuje.

Jankiai ne durniai. Paskandino litovcus trumpalaikėje euforijoje, kad nerizikuoti su serbais. Dabar dar dėl olimpinių teks kovoti. Vienas lažybininkas po italų pergalės sakė, kad reikia už Lietuvą statyti, nes jankiai pasiduos. Bet burokas to nesuprato. Be to pralaimėjus amerikiečiams niekas labai smerkę nebūtu...
Tai taip ir turėjo būti, ta pergalė prieš amerikiečius padarė meškos paslaugą. O kur dar visokie žurnalistiniai propagand0nai anksčiau laiko kabinę medalius ir kėlę į padanges. Jie patys tai turi pasiekti. Dabar spėju, pasipils šūdo lavina po šių rungtynių. Taip visada būna
Buvo jau užvakar - tokia nuojauta, kad - USA komanda - ne šiaip pralaimėjo mūsiškiams, o būtent tam, kad jos neištiktų dabartinis mūsų komandos likimas.

Mat Italiją - ir mūsų komanda, tikėtina, būtų įveikę, o va, - kaip šiandien žaidžia serbai, tai ir JAV NBA atsarginių arba "šeštųjų numerių" rinktinė - būtų kritusi - kaip švedai prie Poltavos.

Na. Yra kaip yra.
Palinkėkim rinktinei bent 5 vietą iškovoti bei laimėti kelialapį į olimpines žaidynes.