• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Agnė Širinskienė giria opozicinę konservatorių frakciją, kuri kreipėsi į Generalinę prokurorę, prašydama teikti Seimui dar kartą svarstyti klausimą dėl socialdemokrato Arūno Dudėno teisinės neliečiamybės naikinimo. Politikės teigimu, nėra jokių teisinių ar techninių kliūčių, kodėl prokuratūra negalėtų žengti tokio žingsnio ir leisti Seimui ištaisyti padarytą klaidą.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Agnė Širinskienė giria opozicinę konservatorių frakciją, kuri kreipėsi į Generalinę prokurorę, prašydama teikti Seimui dar kartą svarstyti klausimą dėl socialdemokrato Arūno Dudėno teisinės neliečiamybės naikinimo. Politikės teigimu, nėra jokių teisinių ar techninių kliūčių, kodėl prokuratūra negalėtų žengti tokio žingsnio ir leisti Seimui ištaisyti padarytą klaidą.

REKLAMA

„Aš tikrai pasidžiaugsiu – nors konservatoriais džiaugiuosi labai retai – kad jų frakcija kreipėsi į Generalinę prokurorę, ragindama dar kartą pakartotinai kreiptis į Seimą, nes įstatymas to daryti iš esmės nedraudžia. Ir tikrai buvo nurodytos svarios aplinkybės – kad dalis politikų dėl savo komandiruotės tiesiog negalėjo išreikšti valios. O tas dviejų balsų skirtumas – jeigu visi tie komandiruoti asmenys realiai (būtų neišvykę – ELTA), būtų pasikeitęs“, – laidoje „ELTA savaitė“ sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš matyčiau perspektyvų tiesiog atsukti tą tikrai labai nemalonią Seimo padarytą klaidą ir dar kartą svarstyti Dudėno neliečiamybės klausimą. Aš tikrai nematau kažkokių teisinių kliūčių ir tikrai kitą dieną (klausimą – ELTA) svarstant Seime ta teisinė ir faktinė konjunktūra gali būti visiškai kita“, – pridūrė ji.

REKLAMA

Kaip skelbta pastarąją savaitę, penki opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovai kreipėsi į generalinę prokurorę Nidą Grunskienę, prašydami pakartotinai teikti socdemo A. Dudėno teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą. 

Politikai nurodo, kad Seimui nutarus nepanaikinti A. Dudėno imuniteto, dalis parlamentarų balsavime nedalyvavo, nes buvo komandiruotėse ir tokiu būdu negalėjo išreikšti politinės valios.  

REKLAMA
REKLAMA

„Atsižvelgdami į išdėstytas aplinkybes, manome, kad būtų tikslinga pakartotinai teikti Seimui svarstyti minėtą klausimą (dėl A. Dudėno imuniteto panaikinimo – ELTA), suteikiant galimybę visiems Seimo nariams pareikšti nuomonę balsuojant“, – rašoma konservatorių rašte Generalinei prokurorei.

Praėjusią savaitę Seime žlugo balsavimas dėl socialdemokratų frakcijos nario A. Dudėno teisinės neliečiamybės naikinimo. Tam pritrūko vos poros balsų – už tai pasisakė tik 69 parlamentarai. Tam, jog būtų naikinamas Seimo nario imunitetas, reikia bent 71 Seimo nario balso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų, 16 valdančiajai daugumai priklausančios „Nemuno aušros“ atstovų, 2 demokratai „Vardan Lietuvos“, dalis opozicijos atstovų.

Vis tik, centro kairės koalicija savo sutartyje numatė, jog „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos“.

REKLAMA

Po tokios balsavimo baigties Seimo pirmininko vedama „Vardan Lietuvos“ pareiškė, jog socialdemokratai pažeidė koalicinę sutartį. Netrukus po to demokratai užsiminė apie galimą pasitraukimą iš valdančiosios daugumos. Vis dėlto, netrukus partijos valdyba tokio žingsnio nesiėmė, tačiau paragino socialdemokratus taisyti padarytas klaidas bei akcentavo, jog demokratai negali pažadėti paramos Vyriausybės teikiamiems mokestiniams pakeitimams.

REKLAMA

Generalinė prokurorė N. Grunskienė panaikinti parlamentaro A. Dudėno teisinę neliečiamybę prašė dėl to, kad teisėsauga siekė politikui pareikšti įtarimus „čekiukų“ byloje.

Anot teisėsaugos, turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad A. Dudėnas, 2019–2023 metais eidamas Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, galimai sukčiavo, klastojo dokumentus ir piktnaudžiavo. Tyrimo duomenimis, pagal suklastotas ataskaitas tuometiniam tarybos nariui 17 kartų nepagrįstai buvo pervesta daugiau nei 10,5 tūkst. eurų.

REKLAMA
Šiais laikais įmanoma viskas- rudi su raudonais, kalchuoznykai su landsberginiais, armonautai su tomaszewkininkais...... Ideologinių skirtumų nebeliko.
Dar viena veikėja, kuri kalbasi su dvasiomis. Juk beveik visuose balsavimuose yra buvę seimo narių, kurie buvo švykę. Ir negali dėl to pareikšti savo pozicijos. Tai gal visi tie balsavimai jau nebegalioja? Gal atsukime laikrodį atgal? O gal tiesiog geriau ignoruoti tokias kalbas ir tiek?
puikiai persimovė tapkes, dar toli iki maldeikienės bet jau jau kvapelis toks pat.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų