Barselonoje (Ispanija) tęsiasi antrasis „Mare Nostrum“ plaukimo varžybų etapas, kuriame dalyvauja mūsų šalies atstovai.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atranką laimėjo Andrius Šidlauskas. Jis distanciją įveikė per 1 min. 1.07 sek. ir užtikrintai pateko į A finalą. Antras buvo lenkas Janas Kalusowskis (1:01.28), trečias – japonas Ippei Watanabe (1:01.38).

Olimpinis normatyvas šioje rungtyje siekia 59.49 sek.

Finalo dalyviai:

Ketvirtadienį A finale plauks ir Rūta Meilutytė. Jos laikas 50 m plaukimo krūtine atrankoje buvo trečias – 31.08 sek. Atranką laimėjo Imogen Clark (30.50), aplenkusi Larą van Niekerk (30.52). 50 m plaukimo krūtine rungtis nėra olimpinė.

R. Meilutytei priklauso tiek varžybų Barselonoje (29.96), tiek apskritai „Mare Nostrum“ turo (29.88) rekordai.

Finalo dalyvės:

R. Meilutytė trečiadienį jau iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpiadą, kai B finale sugebėjo įvykdyti 100 m plaukimo krūtine olimpinį normatyvą.

Saverio Vitas Multinas vyrų 200 m plaukime peteliške užėmė 29-ą vietą (2:06.67).

Normatyvams į vasaros olimpines žaidynes įvykdyti plaukikai turi laiko iki kitų metų birželio 23 dienos.

Varžybas kartu organizuoja Katalonijos plaukimo federacija ir Sant Andreu plaukimo klubas.

Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose gali vykdyti normatyvus į šių metų pasaulio čempionatą bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Tiek R. Meilutytė, tiek A. Šidlauskas jau yra užsitikrinę vietas šių metų pasaulio čempionate.

Kiek anksčiau olimpinius normatyvus 200 ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse įvykdė Danas Rapšys.

Trečiasis ir paskutinis „Mare Nostrum“ varžybų etapas vyks šį savaitgalį (gegužės 20-21 d.) Monake. Ten turėtų pasirodyti A. Šidlauskas ir Daniilas Pancerevas.