REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Korėja antradienį pranešė, kad bepilotė skraidyklė, tikriausiai pasiųsta Šiaurės Korėjos, šnipinėjo šalyje dislokuotą JAV priešraketinės gynybos sistemą, bet galiausiai sudužo.

Pietų Korėja antradienį pranešė, kad bepilotė skraidyklė, tikriausiai pasiųsta Šiaurės Korėjos, šnipinėjo šalyje dislokuotą JAV priešraketinės gynybos sistemą, bet galiausiai sudužo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nedidelės skraidyklės su vaizdo kamera liekanos praeitą savaitę buvo rastos Pietų Korėjos kariškių kalvotoje vietovėje. Aparatas sudužo netoli smarkiai įtvirtintos sienos, skiriančios abi Korėjos pusiasalio valstybes.

REKLAMA

Kariškiai išanalizavo 64 gigabaitų talpos kameros atmintinę ir nurodė, kad šis aparatas buvo panaudotas šalyje dislokuotai Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemai (Terminal High Altitude Area Defense, THAAD) šnipinėti.

„Patvirtinta, kad ji buvo nufotografavusi THAAD“ Songdžu apskrityje, antradienį žurnalistams sakė vienas Gynybos ministerijos pareigūnas.

Jis sakė, jog turima „didelių įtarimų“, kad šį droną pasiuntė Šiaurės Korėja, nes anksčiau į šalies teritoriją Pchenjanas buvo pasiuntęs panašių aparatų.

REKLAMA
REKLAMA

Skraidyklė, skridusi 2–3 km aukštyje, pradėjo fotografuoti už kelių kilometrų į šiaurę nuo Pietų Korėjos pietvakariuose esančios Songdžu apskrities. Aparatas praskrido virš THAAD dislokavimo vietos ir, nulėkęs dar kelis kilometrus į pietus, pasuko atgal, aiškino ministerijos atstovas.

Atminties kortelėje rasta šimtai nuotraukų, mažiausiai dešimtyje jų matoma THAAD dislokavimo vieta.

„Jau išdėstyti du raketų leidimo įrenginiai ir šios sistemos raketų valdymo radaras taip pat matomi nuotraukose“, – sakė pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad aparatas nukrito pristigęs degalų. Pareigūnai sakė, kad atliekama tolesnė analizė ir aiškinamasi, ar skraidyklė galėjo išsiųsti padarytas 10 nuotraukų, kuriose matomi THAAD objektai.

Seulas pernai sutiko priimti šią amerikiečių priešraketinės gynybos sistemą, kad apsisaugotų nuo branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos potencialių raketų atakų. Šis žingsnis smarkiai supykdė Kiniją, manančią, kad THAAD gali sukelti pavojų jos pačios kariniam potencialui.

Du raketų leidimo įrenginiai jau buvo dislokuoti, bet Seulas nusprendė sustabdyti bet kokius dislokavimus, kol naujojo prezidento Moon Jae-ino (Mun Džejino) nurodymu bus atliktas poveikio aplinkai vertinimas.

REKLAMA

Pietų Korėja ne kartą kaltino Šiaurės Korėją, kad ši siunčia skraidykles šnipinėti kitapus budriai saugomos sienos.

Pernai sausį Pietų Korėjos kariai paleido įspėjamųjų šūvių į numanomą Šiaurės Korėjos bepilotę skraidyklę, įskridusią į šalies teritoriją ties vakariniu sienos ruožu.

2015 metų rugsėjį Pietų Korėja paskelbė pavojų oro erdvės gynybos daliniuose ir pasiuntė atakos sraigtasparnį bei naikintuvą perimti sieną kirtusio drono, bet ta operacija nebuvo sėkminga.

Metais anksčiau vienas Pietų Korėjos žvejys rado sudužusią skraidyklę netoli salos, esančios prie abiejų šalių ginčijamos sienos Geltonojoje jūroje.

REKLAMA

2014-aisiais sudužusių dronų su vaizdo kameromis rasta trijose vietose netoli sienos.

Atlikus bendrą tyrimą su JAV ekspertais Seulas paskelbė, kad šie aparatai buvo pasiųsti Šiaurės Korėjos ir kad jie buvo užprogramuoti praskristi virš Pietų Korėjos karinių objektų.

Pasak Seulo pareigūnų, 2014 metais aptiktos skraidyklės tikriausiai vykdė žvalgybos misijas. Jose buvo sumontuotos Japonijoje pagamintos kameros; jomis fotografuota Pietų Korėjos prezidentūra – Mėlynieji rūmai – ir kitos vietos. Seulo tyrėjai padarė išvadą, kad šie aparatai neturėjo galimybių tiesiogiai siųsti padarytų nuotraukų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų