REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

(Papildyta 14:20)

REKLAMA

Buvęs KLDR gynybos ministro pavaduotojas Kimas Cholas, kuriam mirties bausmė įvykdyta 2012 metų pradžioje, buvo nugalabytas netgi Šiaurės Korėjai neįprastu būdu: jis buvo pririštas prie stulpo ir sušaudytas minosvaidžiu, rašo „The Daily Telegraph“.

REKLAMA
REKLAMA

Leidinio žiniomis, toks mirties nuosprendžio vykdymo būdas buvo pasirinktas šalies vadovo Kimo Jong-uno įsakymu. Jis pareikalavo, kad iš generolo „neliktų jokių pėdsakų, nė plaukelio“.

REKLAMA

Kim Čolas buvo pasmerktas myriop už tai, kad nesilaikė gedulo ir girtavo, kai 2011 metų gruodį mirė ankstesnis Šiaurės Korėjos vadovas - Kimas Jong-ilas.

Šiaurės Korėjoje už per trumpai trukusį gedulą dėl „mylimo vado“ Kimo Jong-ilo mirties aukšto rango pareigūnai nubausti mirties bausme.

„Mylimo vado“ mirtis buvo labai liūdnas įvykis visai Šiaurės Korėjai.  Šis įvykis taip pat toks reikšmingas, kad vado sūnus ir įpėdinis Kimas Jong-unas tikrina, ar visi deramai gedi jo tėvo.

REKLAMA
REKLAMA

Dabartinio šalies vadovo standartų neatitinkantis  gedėjimas, kaip išsiaiškino Pietų Korėjos žiniasklaida, gali brangiai kainuoti bet kam: rėžimo nariai, kurie gedėjo šalies lyderio trumpiau ar mažiau nei tikėtasi buvo nubausti mirties bausme.

„Welt.de“ šaltinių teigimu, vienas iš taip griežtai nubaustų politikų buvo Šiaurės Korėjos armijos viceministras Kimas Cholas, kuris buvo įtariamas alkoholio vartojimu per gedėjimo laikotarpį. Tokią informaciją pirmiausiai pateikė Pietų Korėjos laikraštis „ Chosun Ilbo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tariamai nutekinta informacija

Šios neoficialios informacijos šaltiniu laikomas Yoonas Sang-hyunas iš Pietų Korėjos, kuris yra užsienio reikalų, prekybos ir susivienijimo parlamentinio komiteto Seule narys.

Jo teigimu, Kimas Jong-unas stebi pagrindinių partijos, vyriausybės ir kariuomenės lyderių elgesį.

Už šito manomai slypi daugiau nei pagarba tėvui. Jauniausias asmuo vienintelės pasaulyje komunistinės valstybės valdžioje prisidengdamas sielvartu ir pagarba gali siekti palenkti savo valdžiai galingus šalies vadus.

2012 metais mirtimi nubausta 14 generolų

Iki dabar 14 generolų ir kitų iškilių asmenų buvo nubausti mirties bausme. Dalis jų buvo apkaltinti, kad per gedėjimo laikotarpį vartojo alkoholį arba įsivėlė į sekso skandalus. Kiti buvo apkaltinti šnipinėjimu, kaip kad žvalgybos pareigūnas Ryuas Kyongas.

REKLAMA

Ne visi prasižengusieji buvo nubausti mirties bausme. Kai kurie buvo tiesiog pašalinti iš valdžios. Armijos personalo vadovas Ri'as Yong-ho'as prarado darbą liepos mėnesį. Centrinio banko valdytojas Ri'as Kwang-gonas taip pat tapo šio valymo auka.

„Kim'as Jong-unas  pašalino jam „nepatogius“ asmenis, t.y. tuos, kurie jam trukdė perimti norimą valdžią, išreiškė savo nepasitenkinimą arba tiesiog buvo jam nenaudingi.“ – sakė Yoonas.

Pietų Korėjos politikas yra įsitikinęs , kas „šis valymas tęsis kurį laiką“. Tačiau jis įspėjo, kad elitas Šiaurės Korėjoje tampa vis labiau nepatenkintas ir tai gali destabilizuoti rėžimą Pyongyange.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų