Kauno „Žalgirio“ krepšininkai varžovams nė karto neleido pirmauti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Šiauliuose. Žalgiriečiai įveikė „Šiaulius“ 89:58 (25:10, 26:21, 15:17, 23:10) ir įsirašė septintąją pergalę LKL čempionate. Šį mačą papuošė Jameso Andersono taiklus tritaškis per tris ketvirčius aikštės su antrojo kėlinio sirena.

„Žalgiris“ mačo pradžioje taškus rinko baudomis: po dvi pataikė J.Andersonas ir Paulius Jankūnas – 4:0. Tritaškį įmetė Artūras Milaknis, iš vidutinio nuotolio taikliai metė P.Jankūnas (9:2). Po rezultatyvaus starto kauniečiai strigo puolime, tad kitų taškų svečiams teko laukti daugiau nei tris minutes. Galiausiai gynybą pralaužė po Luko Lekavičiaus perdavimo iš po krepšio pataikęs Artūras Gudaitis – 11:4. Dvi tolimas bombas įskraidino A.Milaknis, baudos metimą realizavo Edgaras Ulanovas, o atotrūkį didino individualiai varžovų gynybą įveikęs L.Lekavičius – 20:10. Svečiai galingiau sužaidė ir paskutinę ketvirčio minutę. Greitose atakose, po puikaus komandinio darbo, keturis taškus surinko Darius Songaila bei pirmąjį kėlinį įtikinamai laimėjo žalgiriečiai – 25:10.

Antrasis kėlinys prasidėjo penkiais A.Gudaičio taškais. Aukštaūgis ketvirtį atidarė dvitaškiu su pražanga, o kitoje atakoje vėl buvo sustabdytas pražanga – 30:15. Persvarą didino sėkmingai nugara sužaidęs D.Songaila ir tritaškį, po Vaido Kariniausko perdavimo, pataikęs J.Andersonas – 35:17. Žaidimo ritmą pajutę „Šiauliai“ dar labiau pabėgti kauniečiams neleido bei sumažino atsilikimą (36:23). Po vieną baudos metimą realizavo Robertas Javtokas ir J.Andersonas, o šiauliečius dar vienu, ketvirtuoju tritaškiu baudė A.Milaknis – 41:26. Suaktyvinę gynybą žalgiriečiai susikrovė rekordinį pranašumą. R.Javtokas įdėjo į krepšį, baudas pridėjo A.Milaknis, ketvirtąjį tašką rinko P.Jankūnas – 47:27. P.Jankūnas kartą taikliai metė nuo baudų metimų linijos, o pirmąją rungtynių pusę fantastišku metimu nuo savo baudos aikštelės užbaigė J.Andersonas – 51:31.

Lietuvos čempionai demonstravo solidų žaidimą ir po didžiosios pertraukos. Dvitaškį nuo lentos įmetė P.Jankūnas, V.Kariniauskas kartojo netikslų savo metimą – 55:34. Po puikaus R.Javtoko perdavimo į krepšį dėjo J.Andersonas, kiek vėliau jau pats R.Javtokas pildė savo taškų kraitį, sėkmingą prasiveržimą atliko P.Jankūnas – 61:40. Iš J.Andersono perdavimo sulaukęs D.Songaila realizavo metimą iš vidutinio nuotolio (63:44). Puolime kamuolį nusiėmė bei dvitaškį su pražanga pataikė A.Gudaitis ir, nors trečiąjį kėlinį dviejų taškų skirtumu laimėjo šeimininkai, „Žalgiris“ toliau tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose – 66:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkmingu „Žalgirio“ deriniu, kurį pradėjo perdavimą atlikęs Tomas Dimša, o užbaigė lengvus taškus pelnęs D.Songaila – 70:50. A.Gudaitis toliau karaliavo po krepšiu ir, nusiėmęs dar vieną kamuolį puolime, kartojo metimą, tritaškį įskraidino T.Dimša – 75:51. Be priežiūros paliktas L.Lekavičius pataikė iš trijų taškų zonos, blokais varžovus apdovanojo A.Gudaitis ir T.Dimša (78:55). Šešioliktąjį tašką baudų metimais pelnė A.Gudaitis, atakos laikui baigiantis penktąjį tritaškį paeiliui realizavo A.Milaknis – 83:58. Rungtynes užbaigė šeši V.Lipkevičiaus taškai ir žalgiriečiai iš Šiaulių išsivežė triuškinančią pergalę – 89:58.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17 (5/5 trit.), A.Gudaitis 16 (11 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), J.Andersonas 12 (4 atk. kam.), P.Jankūnas 11, D.Songaila 10 (5/7 dvit., 2 per. kam.), V.Lipkevičius 6 (2 per. kam.), R.Javtokas 5 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 5 (7 rez. perd., 2 per. kam.), T.Dimša 3, E.Ulanovas 2, V.Kariniauskas 2 (4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Tarolis 0.

„Šiauliai“: J.Lee 20 (8/13 dvit., 5 rez. perd.), J.Jucikas 10 (2 blk.), R.Giedraitis 10 (3/3 dvit., 4 atk. kam., 3 per. kam.).