REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiau­liuo­se du­ris at­vers nau­jas mu­zie­jus, ku­riam per 800 na­cio­na­li­nių lė­lių ko­lek­ci­ją do­va­no­ja šiau­lie­tė pe­da­go­gė, gi­dė ir kraš­to­ty­ri­nin­kė El­vy­ra Bal­čiū­nai­tė.

REKLAMA
REKLAMA

Mu­zie­jui – pa­tal­pos cent­re

Pa­sau­lio lė­lių mu­zie­jus įsi­kur­tų pa­čia­me mies­to cent­re – Vil­niaus gat­vės pės­čių­jų bul­va­re, ša­lia Tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­ro.

REKLAMA

Šiau­lių mies­to ta­ry­bai siū­lo­ma mu­zie­jui su­teik­ti pa­tal­pas, iš ku­rių iki me­tų pa­bai­gos tu­rė­tų iš­si­kraus­ty­ti TA­FI­SA žai­dy­nių or­ga­ni­za­to­rių įstai­ga. Mu­zie­jaus ini­cia­to­rė yra Lie­tu­vos tu­riz­mo aso­cia­ci­ja (LTA). Pri­si­de­da prie mu­zie­jaus kū­ri­mo ir Na­cio­na­li­nė lė­lių mė­gė­jų aso­cia­ci­ja.

„Ko­lek­ci­ja yra šiau­lie­tės, ir ne­pa­gar­ba bū­tų ją iš­kel­ti iš Šiau­lių“, – sa­kė „Šiau­lių kraš­tui“ LTA pre­zi­den­tė Da­nu­tė Ma­žei­kai­tė. To­dėl kreip­ta­si į Sa­vi­val­dy­bę dėl pa­tal­pų.

REKLAMA
REKLAMA

D. Ma­žei­kai­tės tei­gi­mu, Lie­tu­vo­je yra lė­lių mu­zie­jų, bet na­cio­na­li­nių lė­lių mu­zie­jus bū­tų vie­nin­te­lis. Idė­ją nu­ma­to­ma pri­sta­ty­ti tra­di­ci­nė­je „Šiau­lių vers­lo pa­ro­do­je-2012“.

„Na­cio­na­li­nės lė­lės yra na­cio­na­li­nių kos­tiu­mų, kul­tū­ros, tau­tų gy­ven­se­nos iš­raiš­ka, – sa­kė D. Ma­žei­kai­tė. – Tai nuo­sta­bi in­for­ma­ci­ja apie tau­tų pa­pro­čius, kul­tū­ros skir­tu­mus ir pa­na­šu­mus. Bū­tų ren­gia­mos edu­ka­ci­nės pro­gra­mos šei­mai, mo­kyk­loms, dar­že­liams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji ti­ki, jog mu­zie­jaus kū­ri­mas pri­si­dės prie kul­tū­ri­nio tu­riz­mo plėt­ros, prie di­des­nio tu­ris­tų srau­to Šiau­liuo­se.

„Šiau­liuo­se kon­cent­ruo­ja­si įdo­mūs mu­zie­jai: ne­se­niai jų įvai­ro­vę pa­pil­dė Šo­ko­lo­do mu­zie­jus. Nau­jas mu­zie­jus bū­tų ku­ria­mas ge­ro­je ap­lin­ko­je“, – įsi­ti­ki­nu­si D. Ma­žei­kai­tė.

Ko­lek­ci­ja bus „gy­va“

„Šiau­lių kraš­tas“ dar pa­va­sa­rį ra­šė, jog bu­vu­si Didžd­va­rio gim­na­zi­jos ang­lų kal­bos mo­ky­to­ja El­vy­ra Bal­čiū­nai­tė ne­be­su­tal­pi­na na­muo­se gau­sios ir įdo­mios ko­lek­ci­jos. Jau ta­da ji su­ko gal­vą, kam ją do­va­no­ti, kad at­si­ras­tų lė­lių mu­zie­jus.

REKLAMA

E. Bal­čiū­nai­tei bu­vo ne­ti­kė­ta, kai D. Ma­žei­kai­tė ją ap­lan­kė.

„Da­nu­tė, kai dir­bo Šiau­liuo­se, Tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­re, 2002 me­tais bu­vo su­ren­gu­si ma­no lė­lių pa­ro­dą, ta­da pa­ža­dė­jo, kad įkurs mu­zie­jų“, – pri­si­mi­nė ko­lek­ci­nin­kė.

E. Bal­čiū­nai­tė ko­lek­ci­ją pra­dė­jo rink­ti 1976 me­tais. Iš Lat­vi­jos ga­vo do­va­nų pir­mą­ją lė­lę – lat­vių li­te­ra­tū­ros he­ro­jaus Lačp­lė­sio, ga­liū­no, žmo­gaus ir lo­kės sū­naus, nu­vei­ku­sio daug did­vy­riš­kų dar­bų.

REKLAMA

Pa­ti už­si­de­gė idė­ja su­rink­ti ang­liš­kai kal­ban­čių ša­lių lė­lių kolekciją. Vė­liau ko­lek­ci­ja pil­dė­si iš ke­lio­nių par­si­vež­to­mis ki­tų ša­lių lė­lė­mis. Kai do­va­no­jant ko­lek­ci­ją rei­kė­jo vis­ką su­skai­čiuo­ti, paaiš­kė­jo, jog yra dau­giau nei 800 lė­lių iš vi­so pa­sau­lio ša­lių.

Su sa­vo ko­lek­ci­ja E. Bal­čiū­nai­tė jau at­si­svei­ki­no.

„Ne­gai­la, – sa­kė „Šiau­lių kraš­tui“ ko­lek­ci­nin­kė. – Svar­biau­sia, kad ko­lek­ci­ja bus gy­va ir ma­to­ma, bū­siu mu­zie­jaus kon­sul­tan­te, pa­dė­siu reng­ti eks­po­zi­ci­ją, nes kiek­vie­na lė­lė tu­ri sa­vo is­to­ri­ją“.

Nu­ma­to­ma, jog Na­cio­na­li­nių lė­lių mu­zie­jus-ga­le­ri­ja bus iš­lai­ko­ma iš rė­mė­jų ir mu­zie­jaus veik­los.

Rūta JANKUVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų