SEB BBL I divizione šeštadienį "Šiauliai" pralaimėjo, o Klaipėdos "Neptūnas" iškovojo antrą pergalę ir pabėgo iš paskutinės vietos.

Šiauliečiai namie rezultatu 91:94 (25:28, 20:19, 20:22, 26:25) turėjo pripažinti Rygos "Barons/LMT" pranašumą. Likus žaisti 3 min. svečiai pirmavo net 88:77. Tada šeimininkus gelbėti ėmėsi Antonio Grantas, per paskutinį kėlinį įmetęs 11 taškų. Puolėjo rezultatyvaus žaidimo dėka „Šiauliai“ aptirpino skirtumą. Likus žaisti 19,5 sek., A. Grantas iš po krepšio įmestu dvitaškiu ir ekstra baudos metimu „nupjovė“ skirtumą iki 91:92. Prisivyti varžovus šiauliečiams padėjo ir svečiai, netaikliai metę baudas. Dukart prie baudų metimo linijos stojęs Giedrius Gustas prametė dvi baudas.

Tačiau po to Fortūta atsisuko į svečius. „Šiauliai“ surengė ataką, kurią metimu iš po krepšio pabandė užbaigti Marius Prekevičius. Po netaiklaus metimo kamuolį atkovojęs A.Grantas bandė dar kartą išlyginti rezultatą, tačiau ir šis bandymas tikslo nepasiekė. Šiauliečiai dar bandė gelbėtis prasižengdami – neleistinai sustabdė Armandą Škelę. Likus žaisti 2,4 sek.,  „Barons“ krepšininkas suteikė šeimininkams nedidelį šansą išplėšti pratęsimą – prametė pirmąją baudą. Bet per likusį laiką šiauliečiams nebepavyko suregzti pavyzdinės atakas – nuo aikštės vidurio metė M.Prekevičius, bet kamuolys krepšyje neatsidūrė.

„Mus iš pusiausvyros išvedė taiklūs tolimi varžovų metimai, - po pralaimėjimo pripažino Marius Prekevičius. – Taiklūs tritaškiai „muša per kojas“, kai po truputį vejiesi, o priešininkas visas pastangas paverčia niekais“.

„Šiaulių“ gynėjas pripažino, kad rungtynių pabaigoje stigo ir Fortūnos šypsnio: „Mes turėjome šansą išsigelbėti, bet... Neįmečiau...“

„Šiaulių“ treneris Robertas Kuncaitis konstatavo, kad šlubavo žaidimas ginantis: „Išbandėme daug variantų, bet varžovai buvo geresni – taikliai metė tritaškius“.

Treneris pripažino, kad neturi priekaištų auklėtiniams dėl kovingumo: „Už kovą galiu tik padėkoti. Vyrai labai stengėsi, bet neįmanoma išlaikyti optimalios formos visą laiką. Norėtųsi, kad šis pralaimėjimas sutelktų komandą prieš lemiamą ULEB taurės dvikovą su Badalonos „Joventut“.

Prieš rungtynes su 34-uoju gimtadieniu buvo pasveikintas Rygos klubo legionierius Dainius Adomaitis. Pergale gimtadienį pažymėjęs krepšininkas sakė, kad lemiamas veiksnys buvo nusiteikimas kovai: „Mes labiau norėjome laimėti. Šiauliečiai dar nė karto šį sezoną nebuvo pralaimėję Latvijos komandoms, todėl gal tikėjosi lengvesnės kovos. Gali būti, kad jie susikoncentravę ULEB taurės turnyro mačui“.

Antrą pergalę 10 komandų turnyre iškovojo ir iš turnyro lentelės dugno pakilo "Neptūnas". Uostamiesčio ekipa po atkaklios kovos 81:79 (21:23, 18:17, 25:11, 17:28) palaužė "Valmierą", kuri dabar SEB BBL I divizione ir yra paskutinė. Per šį mačą prieš "Neptūną" pirmą kartą žaidė Klaipėdos komandą neseniai palikęs Giedrius Jankauskas.

Beveik visą mačą pirmavo uostamiesčio ekipa, bet likus žaisti 3 minutes minimaliu skirtumu priekyje jau buvo svečiai (71:70). Likus žaisti 28 sekundes Curtisas Nashas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga ir dar kartą į priekį išvedė „Valmiera“ komanda (79:78), tačiau baudos metimo amerikiečiui pataikyti nepavyko. Pataisyti komandos draugo metimą nepavyko ir Vladimirui Štimacui, o kamuolį atkovojęs Jerelas Allenas išprovokavo pražangą.

Tada Aloyzas Rudys nusprendė paprašyti minutės pertraukėles, po kurios „Neptūnas“ dar turėjo 7 sekundes išsigelbėjimui. Likus žaisti beveik 7 sekundes Edgaras Gabranis prasižengė prieš Remigijų Trakimą, kuris pademonstravo šaltus nervus. Puolėjas pataikė abu baudos metimus ir išvedė į priekį uostamiesčio komandą (80:79).

Po taiklių R.Trakimo baudų jau minutės pertraukėlės paprašė Ainaras Bagatskis, tačiau ji nepadėjo. Svečiai suklydo išsimesdami kamuolį, o likus žaisti sekundę vieną baudą pataikęs Marius Runkauskas įtvirtino „Neptūno“ pergalę.

Priminsime, kad paskutinę vietą užėmusi komanda praras teisę kitą sezoną dalyvauti I diviziono čempionate.