Lietuvos krepšinio federacijos organizuojamo taurės turnyro mažajame finale Šiaulių „Šiauliai“ po pratęsimo rezultatu 97:89 (16:27, 23:22, 28:11, 30:29) palaužė Kauno „Aisčius“ ir iškovojo bronzos medalius.

Susitikimas prasidėjo atkakliai ir įdomiai. Kauniečiai spurtavo 7:2, tačiau pradėjo skubėti ir žaidė individualiai. Todėl „Aisčiai“ daug klydo, o šiauliečiai spurtavo 14:0 ir įgijo dviženklį pranašumą - 20:9. „Aisčiai“ nesusitvarkė su „Šiaulių“ priekine linija, kuri nesunkiai rinko taškus ir atsikovojo kamuolius po netaiklių metimų tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu. Po pirmojo kėlinuko „Šiauliai“ pirmavo 27:16.

Antrajame kėlinuke G.Vileita pataikė du tritaškius, G.Kadžiulis - tritaškį su pražanga ir „Šiaulių“ persvara padidėjo iki 19 taškų - 42:23. Tačiau kauniečiai nepalūžo ir ėmė mažinti skirtumą. T.Rinkevičius ir D.Motiejūnas pataikė po tritaškį, D.Gvezdauskas įmetė iš toli ir pataikė tris baudos metimus bei sušvelnino skirtumą tarp ekipų iki 8 taškų (37:45). Dviženklį pranašumą šiauliečiai susigrąžino tik paskutinę ketvirčio sekundę po G.Maceinos dvitaškio - 49:39.

Po didžiosios pertraukos daug labiau sirgalių palaikoma „Aisčių“ komanda sukilo į spurtą. D.Gvezdauskas ir T.Rinkevičius pataikė po du tritaškius, o sudėtingas T.Barščio tritaškis nuo lentos išvedė kauniečius į priekį - 58:56. Perėmę iniciatyvą „Aisčiai“ sugebėjo didinti pranašumą. Taiklus T.Rinkevičiaus tolimas metimas ir D.Motiejūno dvitaškis su pražanga leido kauniečiams įgyti 8 taškų persvarą - 66:58. Po trijų kėlinukų 67:60 pirmavo „Aisčiai“.

Ketvirtajame kėlinuke komandas kaustė įtampa. Pirmasis taškus pelnė D.Motiejūnas sužaidus beveik 3 minutes. Šiauliečiai spaudė kauniečius po visą aikštelę, tačiau užsivedusių „Aisčių“ krepšininkų stabdyti nesisekė. Dvidešimtąjį tašką tritaškiu pelnęs D.Gvezdauskas padidino kauniečių pranašumą iki 9 taškų - 74:65. Netrukus „Šiauliai“ pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Aisčių“ persvara ištirpo iki 2 taškų (76:78). Jau kitos atakos metu G.Vileita išlygino rezultatą (78:78). Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus 35 sekundėms G.Vileita išvedė „Šiaulių“ klubą į priekį (82:80). Kitos atakos metu T.Masiulis pataikė tolimą metimą ir vėl „Aisčiams“ sugrąžino pranašumą (83:82).

Netrukus „Šiauliai“ vėl pirmavo (84:83), tačiau paskutiniosios ketvirtojo kėlinuko atakos metu kauniečių aukštaūgis T.Masiulis metė tritaškį ir teisėjai užfiksavo pražangą. T.Masiulis pataikė vieną baudos metimą iš trijų bei išlygino rezultatą (84:84). Po trečiojo netaiklaus T.Masiulio baudos metimo D.Motiejūnas atkovojo kamuolį puolime ir tada baigėsi ketvirtasis kėlinys.

Pratęsimo pradžioje vėl pirmieji taškus pelnė „Aisčiai“ (88:86). Po minutės G.Kadžiulis taikliu tolimu metimu išvedė „Šiaulius“ į priekį (89:88). Netrukus „Šiauliai“ dviejų atakų metu pelnė dar keturis taškus (93:88). Iš viso šiauliečiai lemiamu momentu spurtavo 11:0 ir užsitikrino LKF taurės turnyro bronzos medalius (97:89).

Naudingiausiu „Aisčių“ ekipos žaidėju buvo pripažintas D.Gvezdauskas. Tuo tarpu „Šiaulių“ klubo naudingiausiojo prizą laimėjo G.Kadžiulis.

„Šiauliai“: G.Kadžiulis ir V.Praškevičius (7 atk. kam.) - po 21, G.Vileita 13 (7 rez. perd.), A.Šležas 11, S.Kuzminskas 10.

„Aisčiai“: D.Motiejūnas 24 (6 atk. kam.), D.Gvezdauskas 22, T.Rinkevičius 18 (6 rez. perd.), T.Masiulis 12 (7 atk. kam.).