Po metų pertraukos Šiaulių „Šiauliai“ ir vėl kovos BBL Elito diviziono finalo ketverto varžybose. Lemiamame ketvirtfinalio mače šiauliečiai namuose 92:80  (22:22, 25:19, 19:17 26:22) palaužė Tartu „Rock“ ekipą ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:1.

Finalo ketverto Vilniuje pusfinalyje „Šiauliams“ teks susigrumti su čempionų titulą ginsiančiu Vilniaus „Lietuvos rytu“, o kitame susitikime kausis Kauno „Žalgiris“ ir Ventspilio „Ventspils“ bei Rygos VEF poros nugalėtojas.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis aktyviau žaidė aikštės šeimininkai, rungtynių pradžioje įgiję šešių taškų pranašumą – 11:5. Vis dėlto estai atsitiesė po blankios mačo pradžios ir netrukus išlygino rezultatą – 13:13. Nors „Rock“ krepšininkams pavyko perimti iniciatyvą (19:15), kėlinuko pabaigoje „Šiauliai“ nustelbė priešininkus bei išsiveržė į priekį – 22:19. Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 22:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje aikštėje užvirė įnirtinga kova. Pirmoje kėlinio pusėje pirmavo tai viena, tai kita komanda. Galiausiai bent nežymiai atsiplėšti pavyko „Šiauliams“, atitrūkusiems penkiais taškais – 38:33. Įsibėgėjusius šiauliečius į priekį ėmė tempti amerikietis Derrickas Low. Snaiperio pastangomis šeimininkams pavyko išlaikyti apčiuopiamą persvarą ir po dviejų kėlinukų „Šiauliai“ pirmavo šešiais taškais – 47:41.

Po pertraukos žaidimas išsilygino. Nors šiauliečiams dar labiau nutolti nepavyko, nesikeičiantis skirtumas buvo būtent „Šiaulių“ komandos naudai – 56:50. Vis dėlto A. Sireikos ekipai pavyko nežymiai spurtuoti. 29-ąją minutę po Mindaugo Žukausko tritaškės bombos šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą – 64:54. Tiesa, „Rock“ klubui per likusį laiką pavyko šiek tiek sušvelninti deficitą. Prieš lemiamą mačo dalį „Šiauliai“ pirmavo rezultatu 66:58.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem Mariaus Prekevičiaus tritaškiais, po kurių skirtumas vėl buvo dviženklis – 72:62. Tiesa, estai nenuleido rankų ir sumažino deficitą iki penkių taškų – 68:73. Šį kartą tolimomis bombomis „Šiaulius“ į priekį ėmė tempti M. Žukauskas bei Arvydas Šikšnius.

Bendromis pastangomis šeimininkai 36-ąją minutę įgijo solidų 14 taškų pranašumą – 84:70. „Rock“ bandė priešintis (76:84), bet „Šiauliai“ tvirtai savo rankose laikė žaidimo vadžias bei iškovojo kelialapį į finalo ketverto turnyrą – 92:80.

„Šiauliai“: D. Low (6 rez. perd.) ir R. Grafas (7 atk. kam.) – po 14, M. Prekevičius 13, V. Šarakauskas (6 atk. kam.) ir D. Gailius – po 12, M. Žukauskas 10, M. Kuzminskas 9, A. Šikšnius 8.

„Rock“: S. Morrisonas 19 (7 atk. kam.), S. Leppikas 18, J. Taltsas 15 (6 atk. kam.), T. Teinas 12, T. Abernethy 9 (6 atk. kam.).