Klaipėdos „Neptūnas“ įrodė, kad šioje LKL pusfinalio serijoje favoritų nėra ir svečiuose nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“, rezultatu 71:83. Po pergalės klaipėdiečiai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai, tačiau kertiniu rungtynių momentu tapo Klaipėdos „Neptūno“ spurtas 21:3 antrajame rungtynių kėlinyje. Nors sostinės klubas dar bandė vytis varžovus, klaipėdiečiai visus bandymus priartėti numalšino ir iki rungtynių pabaigos šaltakraujiškai išlaikė susikrautą pranašumą. Uostamiesčio klubo gretose naudingiausias buvo buvo Martynas Mažeika, kuris per beveik 31 minutę pelnė 16 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Jerai Grant`as pridėjo 15 taškų, 5 atkovotus kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų). Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje naudingiausiai žaidė komandos kapitonas Antanas Kavaliauskas, kuris pelnė 13 taškų, atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo net 7 varžovų pražangas bei surinko 20 naudingumo balų. Jam geriausiai talkino Marius Runkauskas, pelnęs 10 taškų. Įdomu, kad šiame sezone naudingiausiai žaidęs Artūras Gudaitis per daugiau nei 23 minutes sukrapštė vos 2 taškus, tačiau gerai grūmėsi po krepšiais, kur sugriebė 11 kamuolių. Antrąsias pusfinalio serijos rungtynes komandos žais šeštadienį 17 valandą Klaipėdoje.

Startinės komandų sudėtys.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: K. Brown`as, G. Orelikas, A. Lapeta, A. Kavaliauskas, M. Runkauskas.

Klaipėdos „Neptūnas“: M. Mažeika, M. Girdžiūnas, A. Brandt`as, J. Grant`as, A. Butkevičius.

Prieš pat rungtynių pradžią vilniečių sirgaliai komandą pasitiko plakatu su užrašu „Žingsnis po žingsnio praeities šlovės link“.

1 kėlinys

11:9 – Rungtynes sėkmingiau pradėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir pirmavo rezultatu 11:4, tačiau Klaipėdos „Neptūnas“ atsakė 5 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki dviejų. Rungtynės nesėkmingai prasidėjo sostinės klubo legionieriui Kendrickui Brown`ui, kuriam buvo prakirstas antakis. Amerikiečiui prireikė medikų pagalbos.

18:15 – Komandos keičiasi sėkmingomis atakomis, o amerikietis K. Brown`as yra pasirengęs žaisti ir grįžta į aikštelę.

22:21 – Abi komandos kėlinio pabaigoje peržengė penkių komandinių pražangų skaičių, todėl nemažai taškų rinko nuo baudų metimo linijos. Klaipėdiečiai kėlinį užbaigė sėkmingiau nei jį pradėjo ir net buvo išsiveržę į priekį. Vis dėlto po pirmojo ketvirčio priekyje Vilniaus „Lietuvos rytas“.

2 kėlinys

29:21 - Antrąjį kėlinį, kaip ir pirmąjį, sėkmingiau pradėjo sostinės klubas. Du taškus su pražanga pelnė M. Lukauskis, dar du su pražanga pridėjo A. Lapeta, kuris kitos atakos metu pataikė dar vieną metimą iš po krepšio.

Įpusėjus antrajam kėliniui Vilniaus klube rezultatyviausiai žaidžia aukštaūgiai A. Lapeta (7 taškai) ir A. Kavaliauskas (6 taškai). Naudingiausias sostinės klubo žaidėjas A. Gudaitis kol kas nėra pelnęs nei vieno taško. Klaipėdos „Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidžia A. Butkevičius, pelnęs 9 taškus, J. Grant pridėjo 7.

29:29 - Tačiau „Neptūnas“ vilniečiams pabėgti neleido, pelnė net 8 taškus be atsako ir išlygino rezultatą. Vyriausiasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

37:44 - Baigiantis kėliniui klaipėdiečiai klampino varžovus gynyboje, pelnė du tritaškius be atsako ir pradėjo bėgti (31:37), tačiau tuo neapsiribojo ir likus žaisti kiek mažiau nei minutei po M. Mažeikos tritaškio pirmą kartą rungtynėse padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus. Vis dėlto, G. Orelikas, tiksint paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės sekundėms, smeigė tritaškį ir sumažino skirtumą iki septynių.

3 kėlinys

40:52 - Antrajame kėlinyje per kiek daugiau nei septynias minutes „Neptūnas“ spurtavo net 21:3. Po pertraukos klaipėdiečiai iš karto parodė, kad atsipalaiduoti neketina ir pelnė 5 taškus be atsako bei atstatė dviženklę persvarą (37:49). Po T. Pačėso minutės pertraukėlės A. Kavaliauskas pelnė du taškus su pražanga, tačiau įsisiautėjęs M. Mažeika smeigė jau antrąjį tritaškį trečiajame ketvirtyje.

48:54 - A. Gudaitis išrašė įspūdingą bloką V. Šarakauskui, D. Gailius įsūdė tritaškį greitoje atakoje ir Klaipėdos „Neptūno“ treneris D. Adomaitis priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes vilniečiai, atrodo, atsigauna po nokdauno.

49:65 - D. Adomaičio patarimai nenuėjo veltui. D. Ewing`as pelnė penkis, M. Mažeika – keturis taškus. Į tai sostinės klubas atsakė vos vienu tiksliu baudos metimu, o uostamiesčio komanda vėl rūko į priekį bei pasiekė rekordinę persvarą.

4 kėlinys

62:71 - Pirmąją ketvirtojo kėlinio pusę komandos žaidė apylygiai ir nei vieni, nei kiti didesniais spurtais nepasižymėjo. Klaipėdiečiai sėkmingai išlaikė dviženklį pranašumą. Po ilgos pertraukos skirtumą iki vienženklio sumažino D. Gailiaus dvitaškis, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus keturioms minutėms.

66:78 - Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Lietuvos rytui“ priartėti dar nebuvo pavykę. Klaipėdiečiai jau pradeda deginti laiką, o Vytautas Šarakauskas baudžia vilniečius tritaškiu metimu!

Šaltakraujiškai baudas metęs M. Mažeika įtvirtino klaipėdiečių pergalę. Klaipėdos "Neptūnas" serijoje pirmauja 1:0

69:78 - Tomas Pačėsas, atrodo, supranta, kokia bus rungtynių baigtis. Emocingasis strategas ramiai stebi paskutinę rungtynių minutę sėdėdamas ant atsarginių žaidėjų suolo, o ir atsistojęs nerodo daug emocijų. Likus 40 sekundžių klaipėdiečiai priekyje devyniais taškais.