Budapešte (Vengrija) pagal naująjį formatą vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etape netoli medalio buvo Ieva Serapinaitė.

Kvalifikaciją ir pusfinalį įveikusi I.Serapinaitė fechtavime su 23 pergalėmis ir 12 pralaimėjimų buvo 6-a (242 tšk.). Plaukime lietuvė taip pat užėmė 6-ą vietą (2:13.50 min., 283 tšk.), o jojime pasirodė idealiai ir surinko visus 300 taškų.

Kombinuotoje rungtyje tobulėjanti I.Serapinaitė distanciją įveikė per 12 min. 6.40 sek. ir surinko 574 tšk. Šis rezultatas finale buvo 12-as, o bendroje įskaitoje I.Serapinaitė su 1399 tšk. buvo 4-a.

Lietuvė vos 6 sek. atsiliko nuo bronzą laimėjusios egiptietės Salmos Abdelmaksoud (1405 tšk.), kuri, savo ruožtu, tik akimirką pralaimėjo italei Elenai Micheli (1406). Auksą užtikrintai laimėjo vengrė Michelle Gulyas (1420).

Aurelija Tamašauskaitė savo pasirodymą baigė pusfinalyje, o Elzbieta Adomaitytė neįveikė atrankos. Anksčiau pusfinalio etapo pasaulio taurės etapuose nebūdavo. Finalo dalyvių skaičius dabar nuo 36 sumažėjo iki 18.