60
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionate žiūrovai išvydo pirmą 11 m baudinių seriją, po kurios į ketvirtfinalį įšoko sensaciją pateikusi Rusijos rinktinė. Ji namo pasiuntė Ispaniją. Rusų vartininkas Igoris Akinfejevas serijos metu atrėmė net du varžovų smūgius, taip panardindamas visą šalį į euforiją.

60

Aštuntfinalio mačo pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1). Rinktinės žaidė pratęsimą, bet ir jame nė viena neįrodė savo pranašumo. Baudinių seriją galiausiai 4:3 laimėjo Rusija.

Ji į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį nebuvo patekusi nuo pat 1966 metų. Čia jos lauks Kroatija arba Danija, kurios santykius aiškinsis 21 val.

Baudinių seriją pradėjo Ispanija. Tikslus buvo Andresas Iniesta. Tuo pačiu atsakė ir Fiodoras Smolovas. Antruosius baudinius realizavo Gerardas Pique ir S.Ignaševičius.

Pirmasis suklydo ispanas Koke, atlikęs prastą smūgį I.Akinfejevui patogiame aukštyje. Po jo baudinį mušęs Aleksandras Golovinas neklydo ir išvedė rusus į priekį 3:2.

Po akimirkos rezultatą lygino Sergio Ramosas, bet Denisas Čeryševas neklydo ir grąžino persvarą šeimininkams. Netrukus I.Akinfejevas koja atmušė Iago Aspo smūgį ir Rusija triumfavo 4:3.

Ispanai šiame mače užfiksavo naują pasaulio rekordą – per pagrindinį laiką jie atliko 770 perdavimus. Ankstesnis rekordas priklausė Argentinai (703).

Pratęsimo metu perdavimų skaičius perkopė tūkstantį, o tokios žymos dar jokia rinktinė nebuvo pasiekusi. Rungtynes Ispanija baigė atlikusi 1107 perdavimus, kai Rusija vos 279. Ispanai kamuolį kontroliavo net 75 proc. laiko ir atliko 24 smūgius, šešis kurių į vartų plotą.

Jau 12-ąją minutę į savus vartus kurioziškai kamuolį įsimušė Rusijos rinktinė gynėjas Sergejus Ignaševičius. 38-erių veteranas grūmėsi baudos aikštelėje su Sergio Ramosu ir krentant ant žemės kamuolys atsimušė į jo koją, o tada įskrido į vartus.

41-ąją minutę jau kitoje pusėje, baudos aikštelėje ranka sužaidė Gerardas Pique, o teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 m baudinį. Jį labai užtikrintai realizavo Artiomas Džiuba.

Ispanai kontroliavo kamuolį, tačiau nesugebėjo žaisti aštriai ir surengti pavojingų atakų.

Galiausiai vienas nuobodžiausių čempionato kėlinių pasibaigė ir rinktinėms teko žaisti pirmąjį čempionato pratęsimą.

Jame vaizdas nesikeitė – Ispanija kontroliavo kamuolį ir šį kartą stengėsi žaisti aštriau. Pirmą itin pavojingą situaciją ispanai sukūrė antrojo pratęsimo pradžioje, bet rusus gelbėjo vartininkas Igoris Akinfejevas.