Penktadienio vakarą šeštojo Eurolygos turo rungtynes sužaidė Vitorijos „Baskonia“ (2/4), kuri namuose priėmė Belgrado „Partizan“ (2/4) krepšininkus. Tado Sedekerskio atstovaujamas klubas rezultatu 84:83 įveikė svečius ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Tai buvo pirmasis Duško Ivanovičiaus mačas sugrįžus prie Vitorijos klubo vairo po to, kai jį atleido Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda.

Naudingiausias laimėtojų gretose šįvakar buvo komandos kapitonas T. Sedekerskis. Lietuvis per 30 min. pelnė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Komandos mačą pradėjo apylygiai, tačiau „Baskonia“ gretose iškart iniciatyvos ėmėsi Tadas Sedekerskis. Dar nesibaigus ketvirčiui lietuvio sąskaitoje jau buvo 9 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 15 naud. balų.

Kėlinio pabaigoje svečiams iš Belgrado pavyko ištirpdyti trapų deficitą ir komandos pirmą ketvirtį baigė lygiai (23:23).

Antrame kėlinyje Tristanas Vukcevičius smeigė tritaškį ir pradėjo kurti persvarą „Partizan“ ekipai (23:29), tačiau vėliau Vanja Marinkovičiaus tolimas metimas vėl persverė rezultatą šeimininkų pusėn (31:29).

Likus keturioms minutėms „Baskonia“ susikrovė rekordinę, 9 taškų, persvarą, o net ir po taiklaus varžovų tritaškio, Chima Moneke dėjimas vėl kiek atitolino šeimininkus (40:32).

Po dviejų kėlinių T. Sedekerskio komanda persvarą išlaikyti sugebėjo (48:42).

Trečiajame ketvirtyje „Baskonia“ buvo priartėjusi prie dviženklės persvaros, tačiau Belgrado komanda įsibėgėjo ir atotrūkį sumažino vos iki vieno taško likus dar 6 min. iki kėlinio pabaigos (55:54).

Arenos šeimininkai kiek užstrigo ir likus trims minutėms iki lemiamo kėlinio turėjo jau 6 taškų deficitą (55:61). Situaciją netrukus kiek pataisė du T. Sedekerskio taškai su pražanga (58:61).

Paskutinę trečio ketvirčio sekundę T. Sedekerskio tolimas metimas skriejo pro šalį, o komandos prieš paskutines 10-imt minučių išsiskyrė rezultatu 63:66.

Ketvirtajame kėlinyje tarp komandų išliko gan pavojingas atstumas, kai „Partizan“ išsiveržė jau 7 taškais (65:72).

Likus mažiau nei pusei kėlinio Marcusas Howardas pataiko antrą savo tolimą metimą, nors praeitą rungtynių laiką prametė net 6 tritaškius (73:75). Dar vieną tritaškį netrukus pridėjo ir V. Marinkovičius, o varžovų persvara sumažėjo iki minimalios (76:77).

Likus paskutinėms 17 sek. baskų ataka buvo nesėkminga, tačiau „Partizan“ prasižengė prieš Ch. Moneke metimo metu. Prie baudų metimo linijos stojęs legionierisus sumetė abi gyvybiškai svarbias baudas ir išvedė komandą į priekį.

Per likusią sekundę varžovai turėjo net dvi progas, tačiau nieko sukurti nepavyko ir rezultatas liko 84:83.

„Baskonia“: Chima Moneke 16 (4/7 dvit., 6 atk. kam., 4 per. kam., 22 n.b.), Markusas Howardas (3/10 dvit., 2/9 trit., -1 n.b.) ir Tadas Sedekerskis (5/7 dvit., 8 atk. kam., 22 n.b.) po 14, Vanja Marinkovičius 12 (3/5 trit.), Maikas Kotsaras 11 (4/5 dvit., 4 atk. kam.), Codi Miller-Mcintyre 9 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 21 n.b.)

„Partizan“: Jamesas Nunnally 16 (3/5 trit.), Tristanas Vukcevičius 13, Zachas LeDay (4/7 dvit., 4 atk. kam.) ir Ognjenas Jaramazas (4/5 dvit., 1/4 trit.) po 11, Danilo Andjušičius 9, Frankas Kaminsky 8 (4/5 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.).