• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliaujantiems daugiau garantijų ir tikrumo dėl gaunamų paslaugų kokybės turėtų suteikti naujos redakcijos Turizmo įstatymo projektas.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį po pateikimo jam pritarė 70 Seimo narių, 1 buvo prieš, 14 susilaikė.

Projektą užregistravusių Seimo narių Dainiaus Budrio, Petro Auštrevičiaus ir Vaidoto Bacevičiaus nuomone, naujas įstatymas turėtų teigiamą įtaką verslo plėtrai šalyje, nes sumažintų administracinę naštą tokias paslaugas teikiančioms įmonėms.

REKLAMA

„Šiuo metu galiojantis įstatymas nenumato daugelio dalykų, kurie privalomi Lietuvai kaip Europos Sąjungos narei. Įstatyme, pavyzdžiui, nenumatyta teisė fiziniams asmenims taip pat teikti kelionės organizavimo paslaugas, o apgyvendinimo paslaugų suskirstymas neatitinka ES reikalavimų, todėl apsunkina statistinių duomenų surinkimą bei jų palyginimą su kitomis Sąjungos šalimis“, - komentuoja liberalas P. Auštrevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak projekto rengėjų, šiuo metu galiojantis Turizmo įstatymas realiai neužtikrina visų keliautojų teisių. „Nors Turizmo įstatyme nustatytos Valstybinio turizmo departamento funkcijos, tačiau jam nesuteiktos visos reikalingos teisės. Tai reiškia, kad departamentas iš esmės nėra įgalintas tinkamai kontroliuoti ir stebėti turizmo paslaugų sektoriaus, užtikrinti turistų teisių“, - pabrėžia vienas iš projekto autorių D. Budrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turizmo įstatymo projektas, D. Budrio teigimu, iš principo turėtų užtikrinti kokybiškesnes turizmo paslaugas šalyje ir skatinti konkurencingą jų plėtrą. Vienu iš kokybės garantų turėtų tapti privalomasis kelionių draudimas. Turizmo verslu užsiimančios įmonės būtų įpareigotos privalomai drausti savo organizuojamas keliones ir tokiu būdu keliautojai būtų apsaugoti nuo kelionių organizatorių bankrotų, neįvykusių kelionių ir pan.

REKLAMA

Dar viena projekto naujovių - privalomas terminas, per kurį kelionių organizavimo paslaugų rengėjai privalo grąžinti pinigus turistams.

„Kartu šis įstatymas leis turizmo paslaugas teikti ir pavieniams asmenims. Iki šiol tai buvo tik kelionių organizatorių prerogatyva, tačiau juk Lietuvoje per metus parengiama apie 500 turizmo specialistų, turinčių aukštą kvalifikaciją, todėl jiems neturėtų būti užkertamas kelias į rinką. Tai, kad Lietuvoje bus kuo daugiau ir kuo įvairesnių paslaugų turistams, skatins konkurenciją, o ši - paslaugų kokybės kilimą. Tikėtina, kad tokiu būdu pavyks į šalį privilioti daugiau keliautojų iš užsienio“, - teigia V. Bacevičius.

Turizmo įstatymo projektas iki galo suderintų turizmo sektorių reglamentuojančio įstatymo normas ES Paslaugų direktyva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų