Vilniuje vyko SEB BBL elitinio diviziono rungtynės tarp vietos “Lietuvos ryto” ir Rygos ASK ekipos, kurią treniruoja Lietuvos rinktinės strategas Ramūnas Butautas. Lygos čempionai neturėjo problemų su Rygos ekipa ir iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 85:65 (25:13, 20:17, 20:19, 20:16).

Rungtynes geriau pradėjo ASK, tačiau jau po kelių minučių šeimininkai tvirtai perėmė iniciatyvą. Iki kėlinuko pabaigos likus trims minutėms komandas skyrė vos trys taškai, tačiau vilniečiai ėmė naudoti aktyvų presingą ir netrukus padidino pranašumą iki 11 – 21:10. Čia pat po Jaredo Jordano perdavimo ore pagavęs kamuolį jį iš viršaus įkalė Chuckas Eidsonas ir po pirmojo ketvirčio – 25:13.

Antrame kėlinuke vilniečiai tik didino pranašumą, kuris vienu metu siekė 21 tašką. “Lietuvos rytui” pavyko uždengti latvių klubo lyderius, o R.Butautas, kurio ekipai dėl traumų negali padėti keli pagrindiniai krepšininkai, į aikštelę buvo priverstas leisti mažai žinomus žaidėjus. Ketvirčio pabaigoje svečiams kiek pavyko sumažinti pranašumą ir dvikovai įpusėjus šeimininkai pirmavo 45:30.

Trečiasis ketvirtis klostėsi permainingai. Iš pradžių svečiams pavyko sumažinti deficitą iki 11 taškų, vėliau “Lietuvos ryto” atitrūko iki 17 taškų. Likus žaisti daugiau nei dviem minutėm ASK sugebėjo priartėti iki 10 taškų – 58:48, tačiau šeimininkai atsakė penkiais taškais iš eilės, o po trijų kėlinukų buvo priekyje – 65:49.

Rungtynių intriga galutinai dingo ketvirtojo kėlinuko pradžioje. Vilniečiai pelnė kelis taškus, o svečiai atrodė pavargę ir skirtumo nebemažino. Ketvirčiui įpusėjus rezultatas buvo 71:51, o rungtynes “Lietuvos rytas” laimėjo rezultatu 85:65.

“Lietuvos rytas”: A.Šležas 16 (7 atk. kam.), M.Petravičius 14, Ch.Eidson ir K.Bajramovic – po 12, J.Jordan ir M.Gecevičius – po 8, A.Jomantas 7 (4 rez. perd.).

ASK: D.Broyles 16, E.Kalve 12, D.Bertanis 10, A.Vecvagars 9, A.Bramlett ir R.Grafs – po 8.

Tuo tarpu Kauno „Žalgiris“ namuose rezultatu 87:77 (20:18, 25:12, 20:24, 22:23) nugalėjo Tartu "Rock" ekipą su buvusiu žalgiriečiu Kęstučiu Šeštoku. Tai buvo dvyliktoji "Žalgirio" pergalė.

Pralaimėjimą Eurolygoje su CSKA ekipa patyrusi "Žalgirio" ekipa spurtavo kėlinuko pradžioje ir pirmavo 9:4, bet estai nenuleido rankų ir kėlinuką užbaigė 5 taškais be atsako bei sušvelnino atsilikimą iki 2 taškų (18:20).

Antrajame kėlinuke J.Mačiulio ir M.Kalniečio duetas perėmė keletą kamuolių, sėkmingai gynėsi bei užbaigė kelias atakas bei padidino pranašumą iki 9 taškų (29:20). "Žalgirio" spurtą tęsė P.Jankūnas, po kurio tritaškio skirtumas tarp ekipų siekė 15 taškų - 37:22. Po antrojo kėlinuko šeimininkai pirmavo 45:30.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvos ėmėsi M.Brownas, kuris pataikė du tolimus metimus ir padinino "Žalgirio" persvarą iki 21 taško - 51:30. Tačiau "Rock" ekipa baltos vėliavos nekėlė. Trečiąjį kėlinuką Tartu komandos lyderiu tapo G.Tsintsadze, kuris per kėlinuką pelnė 14 taškų, o estai buvo sumažinę atsilikimą iki 9 taškų (54:63). Po trijų kėlinukų "Žalgiris" buvo priekyje 65:54.

Situacija aikštelėje dar pablogėjo ketvirtajame kėlinuke. Po kelių iš eilės klaidų estai sumažino atsilikimą iki 3 taškų - 64:67. Aktyvus G.Tsintsadze žaidimas leido "Rock" ekipai priartėti per 2 taškus (66:68). Likus žaisti 4 minutes G.Kulamaei pataikė tritaškį ir sumažino deficitą iki minimumo (69:70), bet susitikimo pabaigą sėkmingiau sužaidė kauniečiai. D.Collinsas ir M.Popovičius sumetė baudos metimus, o J.Mačiulis pridėjo tritaškį bei nutolino "Žalgirį" 6 taškais - 77:71. Mačą "Žalgiris" laimėjo 87:77

"Žalgiris": M.Popovičius 18, P.Jankūnas 17 (8 atk.kam., 4 kld.), M.Brownas 15, J.Mačiulis 13 (9 atk.kam., 8 per.kam., 3 rez.perd.), M.Kalnietis 8, D.Collinsas 7 (4 rez.perd.), E.Žukauskas 6 (3 atk.kam., 4 kld., 3 blk.).

"Rock": G.Tsintsadze 28 (4 rez.perd.), M.Doroninas 13, B.Cusworthas 11 (8 atk.kam.), K.Šęštokas 4.