SEB BBL II divizione - 5 lyderiai

SEB BBL II divizione šeštadienį sunkią pergalę iškovojo ir lyderių ketvertą pasivijo Panevėžio "Techasas". Dabar net 5 pirmaujančios komandos turi po 11 pergalių.

Tiesa, mačas su autsaidere Tartu "Fausto" panevėžiečiams namie klostėsi labai sunkiai. Jie nugalėjo tik minimalia persvara 72:71 (16:23, 21:18, 22:17, 13:13).

Nepaprastai atkaklių ir permainingų rungtynių baigtis išsisprendė tik per paskutiniąsias skundes. Likus žaisti 1 min. 9 sek. estų klubo legionierius Osvaldas Mečernis tritaškiu eilinį kartą išvedė savo komandą į priekį (71:70). Tada komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, o likus žaisti 18 sek. pražanga buvo sustabdytas "Techaso" amerikietis Mike'as Smithas. Jis pataikė abu metimus, o paskutinis O. Mačernio metimas (likus žaisti 3 sek. buvo netaiklus).

Rytoj "Techasas" gali tapti vienvaldžiu lyderiu, jei Vilniuje nugalės "Sakalus". Tik ar užteks panevėžiečiams jėgų?

Toliau nesėkmingai rungtyniauja "Alytaus" krepšininkai. Jie namie rezultatu 89:94 (23:23, 24:23, 16:20, 26:18) nusileido Liepojos "Lauvas" komandai.

Pirmuosius du kėlinukus komandos žaidė apylygiai, o pirmaujanti komanda dažnai keitėsi. Po didžiosios pertraukos latviai spurtavo 19:7 ir išsiveržė į priekį 10 taškų skirtumu - 70:60. "Lauvas" komandos pranašumas buvo pasiekęs ir 15 taškų, o prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai atsilikinėjo 63:76.

Ketvirtajame kėlinuke likus žaisti 6 min. 30 sek. Maris Citskovskis pataikė tritaškį ir padidno latvių persvarą iki 16 taškų (85:69), bet tarsi iš miego pabudę alytiškiai ėmė mažinti atsilikimą. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes Mindaugas Jaruševičius tiksliu baudos metimus sumažino deficitą iki 4 taškų (87:91), bet tritaškį pataikė Jevgenijus Kosuškinas ir kova buvo baigta.

Latviai per šias rungtynes rėmėsi net 9 krepšininkais, o alytiškiai iš esmės žaidė penkiese. M. Jaruševičius ir Rytis Adomavičius žaidė be keitimų, daugiau nei po 30 min. aikštėje praleido Andrius Aleksandrovas, Marius Janišius ir Saulius Kazevičius. Marius Pociukonis žaidė tik 12 min., o į rikiuotę sugrįžęs "Alytaus" lyderis Nerijus Varnelis - vos 8 min.

Per kitas šeštadienio rungtynes Talino "Dalkia" 83:81 palaužė Gulbenės "Bumebrangs/ASK".