Kauno „Žalgiris“ pasiekė sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kurioje palaužė Alytaus „Dzūkiją“ – 86:80.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris apžvelgė Patricio Garino sugrįžimą, kai kurių žaidėjų pasirodymus ir artimiausios ateities planus.

„Džiaugiamės pergale, akivaizdu. Iki ilgosios pertraukos prastai gynėmės, jie lengvai veržėsi po krepšiu, turi tam tinkamų žaidėjų ir vargome išlikdami prieš juos. Taip pat jie solidžiai atmetinėjo kamuolius ir geru pataikymu sumetė devynis tritaškius. Po ilgosios pertraukos su abiem dalykais tvarkėmės geriau“, – teigė strategas.

Rungtynių pradžioje energijos netrūko, tai buvo akcentuojama?

Sutinku, pradžioje gynyboje buvome tikrai susitelkę. Tai nebuvo pabrėžta išskirtinai, to tikimės kiekviename mače ir kiekvienoje treniruotėje. Tai nėra kažkas išskirtinio.

Nustebino Pauliaus Jankūno tritaškiai?

Visiškai nenustebino. Metimus atliekame prieš kiekvieną mačą, kurių turėjome jau 56, todėl buvo tik laiko klausimas, kada tritaškiai išsilies. Žmonės nelaiko jo metiku, nors karjeroje jis meta 35 procentų taikumu, o keturi pataikymai yra puiku.

Kaip galima vertinti Patricio Garino pasirodymą po tokios ilgos pertraukos?

Svarbu tai, kad aikštėje jis praleido apie penkiolika minučių ir nejautė jokių skausmų, aikštėje nedvejojo. Mums tai yra svarbiausia. Jis nežaidė pusantrų metų ir šiuo metu vis dar yra tam tikroje reabilitacijos stadijoje.

Kokia yra Joffrey Lauvergne‘o nugaros situacija?

Viskas gerai, džiaugiamės dėl to.

Patricio Garino žais Eurolygoje?

Dar nežinome, ar jis išeis į aikštelę ketvirtadienį prieš „Maccabi“.

„Žalgirio“ aštuoniolikmečiai savaitgalį žaidė Eurolygos jaunimo turnyre, stebėjote jų pasirodymus?

Nežiūrėjau rungtynių, bet mačiau rezultatus. Nuoširdžiai šnekant, neturėjau laiko pažiūrėti rungtynių, bet rezultatu galima pasidžiaugti. „Žalgirio“ jaunimo programa yra viena geriausių Europoje. Nesitikime iš jų pergalių Eurolygoje, tai nėra mūsų tikslas, svarbiausia yra žaidėjų tobulėjimas ir aš džiaugiuosi būdamas tokioje aplinkoje.