Savickas – Europos jaunimo plaukimo vicečempionas

Italijos sostinėje Romoje tęsiasi Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Pernai dėl pandemijos čempionatas buvo atšauktas, todėl geriausieji žemyno jaunieji plaukikai neturėjo galimybės pasivaržyti. Lietuvai šiame čempionate atstovauja vienuolika šalies sportininkų.

Aleksas Savickas 100 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu. Po pirmųjų 50 m A. Savickas laikėsi netoli lyderių, po posūkio lietuvis sparčiais grybšniais didino tempą ir finišavo antras. Auksą iškovojo Volodymyras Lisovecas (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56).

Vėliau A.Savickas pasirodė ir perpus trumpesnės distancijos pusfinalyje. Antrajame plaukime startavęs lietuvis liko aštuntas (28.88), o bendroje įskaitoje – 15-as ir į finalą nepateko. Greičiausias tarp visų pusfinalio dalyvių buvo S. Cerasuolo (27.61).

Vaikinų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale pasirodė Tomas Navikonis. Lietuvis finišo sienelę palietė aštuntas (50.27) ir tik 0,01 sek. atsiliko nuo italo Davide Dalla Costa.