Eurolygos 30-ojo turo rungtynėse įsimintiną pergalę iškovojo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ (19/11). Pirmą kartą po išvykimo iš Barselonos lietuvis akis į akį stojo prieš savo buvusią ekipą ir šį mūšį laimėjo 88:74 (23:11, 23:14, 16:32, 26:17).

Didelė rungtynių svarba buvo ir dėl to, kad abi ekipos Eurolygos turnyrinėje lentelėje žengia koja kojon, o keliomis pergalėmis daugiau prieš mačą turėjo „Barcelona“ (20/10).

Ketvirtąją pergalę paeiliui Eurolygoje iškovojęs Š. Jasikevičius dabar yra per vieną laimėjimą nuo antrosios turnyrinės lentelės pozicijos.

Pergalė taip pat pasiekta reikiamu taškų skirtumu, nes pirmajame mače be Š. Jasikevičiaus „Barcelona“ laimėjo 8 taškais, tad labai realu, kad iki sezono pabaigos Š. Jasikevičiaus kariaunai gali pavykti užimti antrąją vietą reguliariajame sezone.

„Aš manau, kad apskritai tai mums buvo labai geras vakaras, o ypatingai dėl to, kad pavyko laimėti reikiamu taškų skirtumu“, – po rungtynių pasidžiaugė strategas iš Lietuvos.

Iškėlė plakatą Jasikevičiui

Už atgaivintą sezoną lietuviui dėkingi Stambulo klubo fanai šiose rungtynėse pamalonino strategą didžiuliu plakatu, kuriame Jasikevičius rankose laiko Eurolygos taurę.

Rungtynių pradžia priklausė namie žaidusiems Stambulo krepšininkams, kurie smaugė varžovus gynyboje ir pirmą kėlinį laimėjo 23:11.

Gerą atkarpą puolime aikštės šeimininkai pratęsė ir antrajame ketvirtyje, kuriame taip pat pelnė 23 taškus ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami triuškinantį pranašumą 46:25.

Rogerio Grimau auklėtiniai trečiajame ketvirtyje sugebėjo atkurti rungtynių intrigą, o kėlinį tritaškiu užbaigęs argentinietis Nicolas Laprovittola sumažino atsilikimą iki 62:57.

Nors lemiamame ketvirtyje „Barca“ gerai žaidė kėlinuko pradžioje, tačiau vėliau sustojo, o gynyboje buvo visiškai bejėgė prieš „Fenerbahče“ tritaškių salves.

Šiame ketvirtyje du sudėtingus tritaškius pelnė Scottie Wilbekinas, kuris su 18 pelnytų tašku buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

Netikėtu Šaro koziriu tapo ir 23-ejų Tarikas Biberovičius, kuris rungtynėse pelnė 12 taškų ir pataikė du iš trijų mestus tritaškius.

Šioje dvikovoje įspūdingą karjeros pasiekimą užfiksavo ir Nickas Calathesas. Graikas tapo visų laikų daugiausiai kamuolių Eurolygoje perėmusiu žaidėju. Jis perėmė 2 kamuolius ir su 436-iais per karjerą perimtais kamuoliais sau už nugaros paliko Dimitrį Diamantidį (434).

Rokas Jokubaitis žaidė nedaug ir per 3 su puse minutės taškais nepasižymėjo bei prametė abu savo metimus.

„Fenerbahče“: Scottie Wilbekinas 18 (4/9 tritaškiai), Nickas Calathesas (3/4 tritaškiai) ir Marko Guduričius (8/9 baudos metimai) po 13, Tarikas Biberovičius ir Nigelas Hayesas-Daviesas (5 atk. kam., 5 per. kam., 25 naud. ba.) po 12, Johnathanas Motley 9 (6 atk. kam.).

„Barcelona“: Dario Brizuela 18 (4/4 tritaškiai), Nicolasas Laprovittola 11 (3/6 tritaškiai, 6 kld., 5 praž.), Tomašas Satoransky (5 atk. kam.) ir Willy Hernangomezas (5 atk. kam.) po 9, Ricky Rubio 8.