Vilniaus „Ryto“ (1-1) krepšininkai dominavo po krepšiu, naudojosi kvailomis Stambulo „Galatasaray“ (1-1) klaidomis ir šventė pirmą pergalę Europos taurės „Top 16“ etape.

G grupės rungtynėse Turkijoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai buvo stipresni 89:73 (23:17, 22:18, 27:19, 17:19).

„Rytas“ dominavo po krepšiais ir kovą dėl kamuolių laimėjo net 31:17. Vien puolime sugriebta 15 kamuolių. Puikia šios persvaros iliustracija tapo ataka trečiame kėlinyje, kai „Rytas“ taškus pelnė ketvirtu bandymu.

Antraisiais mėginimais „Rytas“ pelnė 23 taškus, varžovai vos 6.

Vilniečiai realizavo 10/26 trit., o į priekį ekipą tempė Eimantas Bendžius su 21 tašku (5/8 trit.), Pako Cruzas pridėjo 19, o naudingiausiu buvęs Arnas Butkevičius 14 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

Lietuvos vicečempionai iniciatyvą perėmė pirmo kėlinio antroje pusėje ir daugiau neatsiliko. Dar antrame kėlinyje pavyko susikrauti dviženklį pranašumą ir suvaržyti „Galatasaray“ puolimą iki 25 taškų.

Turkai eikvojo daug energijos dažniems ginčams su teisėjais, dėl ko dar antrame ketvirtyje rungtynes turėjo palikti vienas „Galatasaray“ lyderių ir pagrindinis įžaidėjas Tajus Websteris, iki to momento spėjęs surinkti 6 taškus.

Vos prasidėjus paskutinei dešimties minučių atkarpai „Rytas“ atitrūko 21 taško skirtumu. „Galatasaray“ dar buvo sugebėję sumažinti atsilikimą iki 12, bet E. Bendžius įsūdė tritaškį, turkų treneris lygioje vietoje gavo techninę pražangą ir taškas buvo padėtas.

Kitą savaitę „Rytas“ išvykoje žais su „Monaco“ (1-1).

„Rytas“: E. Bendžius 21, P. Cruzas 19, A. Butkevičius 14, M. Girdžiūnas 12, T. Holloway 9, M. Echodas 8, E. Kairys 4, C. Bairstow 2, D. Bičkauskis ir D. Sirvydis po 0.

„Galatasaray“: A. Harrisonas 22, A. Poythressas 19, G. Whittingtonas 12.