Švedijos sostinėje Stokholme antradienį baigėsi tarptautinės plaukimo varžybos „Swim Open Stockholm“. Šįryt ant starto bokštelių stojo šeši Lietuvos sportininkai, o geriausiai atrankiniuose plaukimuose pasisekė Andriui Šidlauskui ir Rūtai Meilutytei, iškovojusiems teisę plaukti „A“ finaluose.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine atrankoje A. Šidlauskas buvo šeštas (28.01), o Aleksas Savickas – 22-as (29.53) tarp 72 dalyvių. Greičiausiai ryte plauke norvegas Jørgen Scheie Bråthen (27.54).

Finale A. Šidlauskas buvo kiek lėtesnis nei ryte ir finišavęs per 28,06 sek. užėmė penktą vietą. Nugalėtoju tapo atrankos lyderis  Jørgen Scheie Bråthen (27.59) iš Norvegijos. Jis tik 0,01 sek. pranoko suomį Olli Kokko.

Pasaulio čempionato A normatyvas šiam nuotoliui yra 27,33 sek.

Moterų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje R. Meilutytės laikas šįryt buvo ketvirtas (1:09.15) tarp 60 atrankos dalyvių. Geriausią laiką parodė švedė Sophie Hansson (1:07.89), antra buvo danė Thea Blomsterberg (1:08.74), o trečia – suomė Ida Hulkko (1:09.05).

Moterų „A“ finale į starto signalą greičiausiai sureagavusi R. Meilutytė pirmuosius 50 m įveikė trečia, o antroje distancijos dalyje aplenkė dar vieną varžovę ir finišavo antra (1:07.52). Auksą iškovojo S. Hansson (1:06.72) iš Švedijos. Bronza atiteko Izraelio atstovei Anastasiai Gorbenko (1:07.73).

Pasaulio čempionato A normatyvas šioje rungtyje yra 1 min. 7,43 sek.

Vyrų 50 m l. stiliumi rungtyje mūsiškiams į finalus pakliūti nepavyko. Tomas Navikonis (23.50) atrankoje užėmė 21 vietą, Deividas Kazilas (23.71) buvo 29-as, o Rokas Jazdauskas (24.07) – 39-as tarp 120 kvalifikacijos dalyvių.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad iš viso varžybose Stokholme lietuviai iškovojo keturis apdovanojimus – du sidabro medalius 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse iškovojo Rūta Meilutytė, Andrius Šidlauskas sidabrą pelnė 100 m plaukime krūtine, o Danas Rapšys pridėjo bronzą 200 m l. stiliumi rungtyje.

Varžybos Stokholme buvo puiki proga stipriausiems pasaulio plaukikams pasitikrinti jėgas ar įvykdyti trūkstamus normatyvus prieš artėjantį pasaulio plaukimo čempionatą, universiadą, Europos jaunimo olimpinį festivalį ir Europos čempionatą.