Po daugiau nei dviejų metų pertraukos į baseiną sugrįžusi 24 metų Rūta Meilutytė norėjo tik pasitikrinti savo jėgas, o toks pabandymas virto visišku dominavimu atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate.

Šeštadienio vakarą R. Meilutytė 50 m. plaukimo laisvuoju rungties finale laimėjo aukso medalį, dar kartą pagerinusi sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Čempionė finišavo per 24,32 sek. Rytinėje atrankoje ji distanciją įveikė per 24.64 sek.

Antroje vietoje finišavo Santa Plytnykaitė (+0,33 sek.), bronzos medalį laimėjo Amelija Murėnaitė (+1,39).

Varžybose Klaipėdoje anksčiau Londono olimpinė čempionė nesunkiai laimėjo 100 m ir 50 m plaukimus krūtine, o 50 m plaukime peteliške pelnė sidabrą. Iš viso jos kraityje 3 aukso ir 1 sidabro medaliai.

Prieš atvirąjį Lietuvos čempionatą R. Meilutytė teigė, kad pastaruoju metu treniravosi nepersistengdama, baseine pasirodydavo tris keturis kartus per savaitę. Paklausta apie savo galimybes sugrįžti į didįjį sportą plaukikė teigė, kad neskubės priimti sprendimo ir viską gerai apgalvos.

Verta paminėti, kad 50 m plaukimo krūtine rungties finale R. Meilutytės rezultatas (29,33 sek.) buvo netgi geresnis, nei Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) pasaulio čempione tuo pat metu tapusios Izraelio plaukikės Anastasios Gorbenko (29,34).