REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio sportas išgyvena viena dramatiškiausių momentų savo istorijoje. Blogiau buvo tik prieš Antrąjį pasaulinį karą ir per du globalius boikotus 1980 ir 1984 metais. Taip teigia vienas iš rusų didžiausių sporto leidinių „Sport Ekspress“.

Pasaulio sportas išgyvena viena dramatiškiausių momentų savo istorijoje. Blogiau buvo tik prieš Antrąjį pasaulinį karą ir per du globalius boikotus 1980 ir 1984 metais. Taip teigia vienas iš rusų didžiausių sporto leidinių „Sport Ekspress“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusai atkreipia dėmesį ne tiek į visiškai neaiškų Rusijos olimpinės rinktinės likimą, kiek į tai, kad nė viena tarptautinė sporto organizacija nėra pasirengusi tam antidopingo košmarui, kurį išgyvena rusai. Tame tarpe ir Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA).

REKLAMA

Iki Rio de Žaneiro žaidynių atidarymo likus trims dienoms oficialiai olimpiadoje leista startuoti tik vienai Rusijos sportininkei – lengvaatletei Darijai Klišinai. Nepaisant to, didžioji Rusijos rinktinės dalis atvyko į Rio. Vieni laukia Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) specialios komisijos verdikto, kiti mėgina ginti savo teisę dalyvauti žaidynėse per Sporto arbitražo teismą, o dauguma apskritai nesupranta, kas vyksta.

Tarptautinė dviračių sąjunga diskvalifikavo šešis rusų olimpiečius, tačiau nenurodė jų vardų. Į Rio atvyko visa komanda, nors nė vienas sportininkas nežino, kuris galės startuoti. Tarptautinė bokso federacija apskritai nepriėmė jokio sprendimo – paprašė atvykti visus. Suprask, atsirinksime vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

TOK mėginimai išklausyti ir apginti visas puses tampa beprotybe. Komitetai ir komisijos, sudarytos atrinkti, kam iš rusų leisti dalyvauti žaidynėse, o kam ne, posėdžiauja kasdien, teismų posėdžiai nukeliami, o tarptautinės federacijos priima sprendimus ir tuoj pat juos keičia. WADA atšaukė suplanuotą spaudos konferenciją prieš žaidynių atidarymą, kad nesukeltų dar daugiau neaiškumo. Jei taip ir toliau, rašo leidinys, tai rusų sportininkai bus „nuimami“ nuo starto pozicijų tiesiog nuo plaukimo ar bėgimo takelių.

Pirmadienį Sporto arbitražo teismas nagrinėjo plaukikės Julijos Jefimovos dopingo bylą, tačiau jokio sprendimo nepriėmė, nusprendęs, kad visus rusų ieškinius dėl dopingo bylų reikėtų sujungti į viena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aišku viena, dabartinė pasaulio sporto struktūra nepasirengusi priimti aiškius ir greitus sprendimus. Atrodo, TOK jau negali nenubausti Rusijos, neiššaukusi Vakarų žiniasklaidos kritikos lavinos. Tačiau negali apsispręsti, kiek griežta turėtų būti bausmė, kad konfrontacija negilėtų. Kai kurie sportininkai imasi iniciatyvos ir be Rusijos olimpinio komiteto sutikimo padavė apeliacijas Sporto arbitražo teismui. Tai sukelia dar daugiau streso.

Rusijos sporto leidinys daro išvadą, kad TOK nepasirengęs adekvačiai reaguoti kritinėje situacijoje. Negana to, krizė turėtų gilėti, nes Rusijos sportininkų „byla“ – tik pirmoji kregždutė šiame reikale. Straipsnio autorius netgi tikina, kad tai gali būti paskutinė olimpiada istorijoje, nes kol kas pasaulį labiau domina rusų dopingo bylos, Zikos virusas ir bacilos brazilų paplūdimiuose nei pats sportas.

REKLAMA

Tuo tarpu TOK prezidentas Thomas Bachas olimpinio komiteto asamblėjoje apgynė savo nuomonę griežtai bausti Rusiją už „dopingo sistemą“. „Jei viskas bus įrodyta, tai bus vienas įžūliausių mėginimų neleistinu būdu integruotis į sportą ir olimpines žaidynes“, - teigė jis.

Vokietis teigė, kad kol kas byla dar nagrinėjama, neišklausyta ir Rusijos pusė. „Negalime atimti iš atletų teisės įrodyti savo nekaltumą“, - kalbėjo jis. TOK taip pat paprašė tarptautines sporto federacijas iš naujo patikrinti, ar rusai nenusižengia dopingo taisyklėms. Iš visų 387 olimpinį normatyvą įvykdžiusių atletų 117 buvo suspenduoti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų