Lietuvos moterų rankinio rinktinė tęsia 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyrą. Penktojo turo mače Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje, lietuvės 20:34 (9:17) pralaimėjo prieš galingą Ispanijos rinktinę.

Kur kas geriau nei pirmojo rato mače Ispanijoje žaidusios lietuvės ilgai neleido varžovėms susikrauti dviženklio pranašumo. Po pirmo kėlinio mūsiškės turėjo 8 įvarčių deficitą, o po pertraukos kurį laiką netgi mažino atsilikimą (14:21, 16:22). Antrojo kėlinio viduryje lietuvės galėjo priartėti iki 5 įvarčių, tačiau puolime sužaidė nesėkmingai.

Likus žaisti 13 min. komandas dar skyrė 7 įvarčiai (17:24), bet vėliau lietuvės sužaidė labai prastą atkarpą. Mūsiškės beveik 9 min. nepelnė įvarčio ir pralaimėjo atkarpą rezultatu 0:8 (17:32).

Pagal neoficialų protokolą net 9 įvarčius pelnė Rita Rakauskienė, 5 kartus pasižymėjo Vakarė Damulevičiūtė, 4 – Aušra Arcičevskaja ir 2 – Dominyka Andronik.

Lietuvos rinktinės gretose įvarčius pelnė tik 4 žaidėjos, o ispanių – net 14. Rezultatyviausia varžovių gretose buvo Danila So Delgado Pinto (8 įvarčiai).

Lietuvės atliko 39 metimus, ispanės – 48. Mūsiškės gavo 10 baudos minučių, o ispanės – tik 4. Lietuvės realizavo 2 iš 3 metimus nuo 7 m baudinio žymos, o ispanės – 6 iš 6.

Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvos rankininkės per 5 rungtynes iškovojo vieną pergalę ir su 2 taškais užima trečią vietą 5-oje grupėje. Į Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios ekipos. Nustatant geriausias trečią vietą užėmusias komandas, bus skaičiuojami tik jų rezultatai su pirmąsias dvi vietas iškovojusiomis rinktinėmis.

Atrankos turnyrą Lietuvos rankininkės pradėjo skaudžiu pralaimėjimu Ispanijoje 14:47. Antrose rungtynėse Vilniuje lietuvės po atkaklios kovos 28:31 pralaimėjo makedonėms. Vėliau lietuvės apsikeitė pergalėmis su Azerbaidžano rinktine 33:35 svečiuose ir 41:26 Vilniuje. Revanšas didesniu skirtumu leido Lietuvos rinktinei pakilti į trečią vietą.

Atranką lietuvės baigs balandžio 7 d. maču svečiuose su Šiaurės Makedonijos rinktine. Makedonės ir ispanės bilietus į Europos čempionatą jau užsitikrino.

Bent vienas iškovotas taškas šią savaitę Lietuvos rinktinę labai priartintų prie Europos čempionato finalinio etapo, kuriame Lietuvos rankininkės nėra žaidusios nuo 1996 metų. Tam tikras viltis patekti į čempionatą veikiausiai išlaikytų ir pralaimėjimas nedideliu skirtumu Šiaurės Makedonijoje.