Prancūzijoje vykusiame devintajame pasaulio karšto oro dirižablių čempionate Lietuvos atstovas Rimas Kostiuškevičius su "Omnitel" aerostatu iškovojo sidabro medalį.

Nugalėjo daugkartinis pasaulio čempionas šveicaras Žakas Antuanas Bernaras (Jacques Antoine Bernard). Bronzos medalis atiteko italui Pjetrui Kontedžakomui (Pietro Contegiacomo).

Čempionate dalyvavo 11 pilotų, tarp jų ir viena moteris.

R. Kostiuškevičius 41 m ilgio orlaiviu pradėjo skraidyti prieš trejetą metų. Piloto patirtis skraidant šiuo vieninteliu Lietuvoje aparatu - apie 300 valandų, tačiau svariai pergalei pasiekti pravertė ir skraidymo oro balionais įgūdžiai. 49-erių metų marijampolietis pasaulio oreivių reitinge užima dešimtąją vietą. R. Kostiuškevičius yra ir pasaulio parašiutų sporto rekordininkas.

Pasaulio dirižablių čempionate sportininkai atlikto po penkis skridimus, kurių trukmė su tūpimais ir kuro papildymais siekė beveik po tris valandas.

"Varžybų esmę galima nusakyti keliais žodžiais - laikas, greitis, tikslumas. Laimėjo tie, kas padarė mažiausiai klaidų. Sidabro medalis praturtino ne tik mano asmeninę kolekciją - jaučiu vidinį pasitenkinimo jausmą, kad savo pasiekimu garsinu Lietuvą", - sakė R. Kostiuškevičius.

"Omnitel" dirižablio su aviaciniu varikliu "Rotax 582" maksimalus greitis - 40 km/val. Be keleivių jis gali skristi tris, o su keleiviu gondoloje - vieną valandą.

R. Kostiuškevičius prieš dvejus metus Sankt Peterburge (Rusija) vykusiame pasaulio čempionate užėmė septintąją vietą.