Šiemet pirmą kartą Lietuvos pirmojoje futbolo lygoje žaidęs sostinės REO (Vilniaus FK) klubas tapo pirmenybių nugalėtoju ir iškovojo kelialapį į A lygą. Vilniaus futbolo klubas pirmąją vietą užsitikrino paskutiniame ture 3:0 įveikęs „Šilutės“ futbolininkus.

„Visiems skeptikams įrodėme, kad mūsų komanda lygoje buvo stipriausia. Vaikinai parodė charakterį. Po „duobės“ sezono viduryje komanda atsitiesė. Sezono pabaigoje konkurentams nepalikome jokių vilčių“, - po komandos triumfo kalbėjo nuo įsikūrimo pradžios REO treniruojantis Stasys Baranauskas.

„Nepamenu, kada taip blogai miegojau“ Šie REO kapitono Andžejaus Romeiko pasakyti žodžiai geriausiai nusako tą psichologinę įtampą, kuri prieš lemiamas varžybas slėgė ir futbolininkus, ir trenerį, ir komandos rėmėjus.

„Šilutės“ futbolininkai gynėsi galima sakyti visa komanda.  Rungtynių pradžioje REO futbolininkų veiksmus akivaizdžiai kaustė jaudulys.

Pirmą kartą  į svečių vartus 16-ą minutę smūgiavo Mindaugas Grigalevičius, bet patikimai sužaidė „Šilutės“ vartininkas Liudvikas Valius. Pirmajame kėlinyje jis dar keletą kartų gelbėjo komandą. Ypač įsiminitina 24-oji minutė, kai po individualios atakos Ronaldas Solomoinas iššoko vienas prieš L.Valių, bet vartininkas sužaidė nepriekaištingai.

REO futbolininkų spaudimas vis didėjo, o kėliniui baigiantis šilutiškiai buvo visiškai prispausti prie savo vartų. Iki pertraukos jie neatsilaikė. 42-ą minutę po Manto Makutunovičiaus perdavimo iš dešiniojo krašto R.Solominas efektingu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus.

Po pertraukos šeimininkai visiškai kontroliavo situaciją. 53-ą minutę M.Grigalevičius puikiu perdavimu baudos aikštelėje „surado“ M.Makutunovičius, kuris suklaidinęs varžovus smūgiavo į tuščius vartus. Rungtynių tašką 86-ą minutę padėjo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Deividas Malkevičius.

Pirmosios lygos pirmenybėse REO klubui įvarčius pelnė: Andžejus Romeiko – 14, Mindaugas Grigalevičius – 12, Andrius Miliškevičius – 6, Mantas Makutunovičius – 4, Edvaldas Kuncevičius, Ronaldas Solominas, Tomas Ražanauskas – po 3, Vikentijus Ivanovas, Kristijonas Gedgaudas – po 2, Pavelas Stempkovskis, Kęstutis Jančiauskas, Darjušas Zachaževskis, Andrius Brazauskas, Erikas Milašauskas, Deividas Malkevičius – po 1. Vieną įvartį per varžybas su REO į savo vartus įsimušė „Ventos“ žaidėjas.

Vilniaus klubas antroje vietoje likusį Kėdainių „Nevėžį“ aplenkė penkiais taškais. Paskutiniame ture „Nevėžis“ Kaune 3:4 nusileido „Atletui“, nors kėdainiškiai pirmavo 2:0. Pergalę „Atletas“ išplėšė jau per kompensuotą teisėjo laiką.

Šie trys taškai kauniečiams garantavo trečiąją vietą. Tiek pat taškų – 42 - kaip ir „Atletas“ surinko ir „Trakų“ futbolininkai, bet Kauno studentų ekipai prizinę vietą lėmė geresni tarpusavio varžybų rezultatai.

27 turo statistika

REO (VilniausFK ) – Šilutės „Šilutė“ 3:0 (1:0)

Įvarčiai: R.Solominas (42 min.), M.Makutunovičius (53 min.),D.Malkevičius (86 min.).

Kuršėnų „Venta“ – Kėdainių „Lifosa“ 2:3 (1:0)

Įvarčiai: A.Bagočius (33 min.), 63 min. N.Pinskis (63 minn, „Lifosa“ į savo vartus) („Venta“); M.Juknevičius (60 min.), M.Jakštas (62 min.), Aivaras Gėgžna (90+1 min.).

Trakų „Trakai“ – Jonavos „Lietava“ 3:0 (2:0)

Įvarčiai: A.Starta (16 ir 37 min.), 87 min. K.Vilkinas (87 min.).

Kauno „Atletas“ (Kaunas) - Nevėžis (Kėdainiai) 4:3 (0:1)

Įvarčiai: E.Grigaitis (52 min. iš 11 m baudinio), D.Kazlauskas (71 min.), E.Ruškys (88 ir 90+3 min.); G.Klevinskas (14 min.), R.Santosas (46 min.), A.Lyberis (64 min.).

Galutinė I lygos pirmenybių lentelė

1. REO (Vilniaus FK)        24                  17                  3                    4                    56:13             54

2. „Nevėžis“                       24                  16                  1                    7                    64:21             49

3. „Atletas“                        24                  12                  6                    6                    57:38             42

4. „Trakai“                          24                  12                  6                    6                    48:33             42

5. „Lietava“                        24                  7                    8                    9                    40:29             29

6. „Lifosa“                         24                  7                    7                    10                  46:73             28

7. „Venta“                          24                  7                    4                    13                  43:59             25

8. „Šilutė“                          24                  6                    4                    14                  22:50             22

9. „Minija“                         24                  3                    3                    18                  17:77             12

Rezultatyviausi žaidėjai: A.Lyberis („Nevėžis“) - 24 įvarčiai, L.Stonkus („Lietava“)  - 16,  A.Starta („Trakai“) – 15,  A.Romeiko (REO) – 14,  E.Grigaitis („Atletas“)         - 13,  M.Grigalevičius (REO), M.Jakštas („Lifosa“) – po 12, A.Šteinas („Lifosa“) – 11, L.Baranauskas („Atletas“) – 10.