Lietuvos pirmosios futbolo lygos lyderis sostinės REO (Vilniaus FK) dar labiau sutvirtino savo pozicijas. Vilniečiai per 22-ojo turo varžybas „Žalgirio“ stadione 2:0 įveikė Kauno  „Atletą“ ir likus žaisti keturis turus iki čempionato pabaigos antrojoje vietoje žengiantį Kėdainių „Nevėžį“ ir toliau lenkia keturiais taškais.

Du visiškai skirtingi kėliniai. Taip galima apibudinti REO ir „Atleto“ varžybas. Pirmoje žaidimo pusėje vilniečiai rungtyniavo pernelyg atsargiai ir lėtai. Per 45 žaidimo minutes REO futbolininkai prie svečių vartų sukūrė tik pavojingas situacijas.

18-ą minutę į baudos aikštelę įsiveržusio puolėjo Mindaugo Grigalevičiaus smūgį paskutinę akimirką spėjo blokuoti kauniečių gynėjai. 40-ą minutę vilniečių kapitonas Andžejus Romeiko bandė kamuolį į vartus nukreipti galva, bet nuo svečių vartininko rankų jis atsimušė į skersinį.

REO vartų sargas Valdas Jakimavičius darbo irgi turėjo. 32-ą ir 42-ą minutę jis apgynė vartus po labai pavojingų „Atleto“ futbolininkų išpuolių.

„Pirmajame kėlinyje komandą slėgė psichologinė įtampa. Čempionato pabaigoje kiekvienos klaidos kaina yra didelė“, - pažymėjo REO treneris Stasys Baranauskas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. „Įjungę“ kitus greičius vilniečiai apgulė kauniečių baudos aikštelę, bet stigo taiklaus baigiamojo smūgio. Į priekį Vilniaus futbolininkai išsiveržė tada, kai jų atakų bangos buvo jau kiek atslūgusios.

59-ą minutę saugas Andrius Miliškevičius smūgiu iš 23 metrų užklupo jam nepasirengusį „Atleto“ vartininką Roką Každailį – 1:0.

Vilniečiai savo žaidimo persvarą įtvirtino 70-ą minutę. A.Miliškevičius tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado M.Grigalevičių, kuris įmušė savo 8-ąjį įvartį – 2:0.

Mačui baigiantis REO galėjo padidinti rezultatą. Ypač geros progos neišnaudojo Kristijonas Gedgaudas.

REO iškovojo šeštą pergalę iš eilės.

Po dvejų iš eilės nesėkmių „Nevėžis“ Kretingoje net 7:1 sutriuškino pirmenybių autsaiderius „Minijos“ futbolininkus.

Svarbius tris taškus į savo sąskaitą įsirašė „Trakų“ komanda, kovojanti dėl trečiosios vietos. Trakiškiai Kuršėnuose prieš „Ventą“ laimėjo rezultatu 3:2. Trakiškiai pirmavo 3:0, o kai 66-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas „Ventos“ futbolininkas Remigijus Vaišnoras atrodė, jog šeimininkų situacija tapo beviltiška. Tačiau kuršėniškiai susitelkė ir parodė tvirtą žemaitišką charakterį  - jie įmušė du įvarčius, bet vis dėlto pralaimėjimo neišvengė.

Turo netikėtumu galima vadinti „Šilutės“ futbolininkų pergalę 1:0 prieš Jonavos „Lietavą“. Jonaviškiai smuktelėjo į penktąją ir susikomplikavo savo situaciją kovoje dėl bronzos medalių.

Ateinantį šeštadienį REO išvykoje žais su „Trakų“ komanda, o „Nevėžis“ Kėdainiuose priims „Šilutės“ futbolininkus.

XXII turo statistika

Vilniaus REO – Kauno „Atletas“ 2:0 (0:0)

Įvarčiai: A.Miliškevičius (59 min.), 70 min. M.Grigalevičius (70 min.).

Šilutės „Šilutė“ – Jonavos „Lietava“ 1:0 (0:0)

Įvartis: 51 min. Dovijus Česnulis (51 min.).

Kretingos „Minija“ – Kėdainių „Nevėžis“ 1:7 (1:5)

Įvarčiai: A.Slušnys (21 min.); G.Klevinskas (7 min. iš 11 m baudinio), A.Lyberis (15 min.), N.Kestenis (20 ir 38 min.), A.Piekus („Minija“, 29 min. į savo vartus),  R.Santosas (76 min.), R.Lipnevičius (85 min.).

Kuršėnų „Venta“ – Trakų „Trakai“ 2:3 (0:2)

Įvarčiai: Tomas Kavolis (68 min. iš 11 m baudinio), A.Ankudinovas  (75 min.);  I.Steško (21 min. iš 11 m baudinio), J.Januševskis (24 min.), A.Mininkovas (59 min.).

Čempionato lentelė

1. REO (Vilniaus FK)            20            14            2            4            44:12            44

2. „Nevėžis“                        20            13            1            6            51:16            40

3. „Atletas“                        19            8            5            6            30:30            29

4. „Trakai“                        19            8            5            6            36:31            29

5. „Lietava“                        20            7            7            6            37:21            28

6. „Lifosa“                        19            5            7            7            37:49            22

7. „Šilutė“                        19            6            3            10            17:34            21

8. „Venta“                        20            6            3            11            31:50            21

9. „Minija“                        20            3            3            14            17:57            12

Rezultatyviausi žaidėjai: A.Lyberis („Nevėžis“) - 18 įvarčių, L.Stonkus („Lietava“) - 16, A.Romeiko (REO) – 14, A.Starta („Trakai“) – 12,  M.Jakštas („Lifosa“) – 10,

A.Šteinas („Lifosa“), Tomas Kavolis („Venta“) – po 9, M.Grigalevičius (REO) – 8.