Buvęs Jono Valančiūno klubas, Toronto „Raptors“, artėja prie Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo. Triuškinanti pergalė prieš Filadelfijos „76ers“ Kanados komandą prie finalo priartino per vieną žingsnį.

Trečiadienį „Raptors“ svečius iš Filadelfijos namie įveikė net 36 taškų skirtumu ir triumfavo 125:89 (27:26, 37:17, 28:27, 33:19).

Didelės intrigos Toronte neliko jau po pirmųjų dviejų kėlinių. Šeimininkai iki ilgosios pertraukos susikrovė sunkiai pavejamą 21 taško pranašumą (64:43), o antroje mačo pusėje jį ne tik išsaugojo, bet ir dar beveik padvigubino.

Triuškinančią pergalę iš dalies nulemė FIladelfijos klubo lyderio Joelio Embiido liga. Afrikietis krepšininkas, vienas rezultatyviausių žaidėjų visoje lygoje, šioje dvikovoje žaidė su pakilusia temperatūra ir kitais ligos požymiais.

J. Embiidas viso pelnė 13 taškų, o kartu su kitu komandos lyderiu, Benu Simmonsu, jis suklydo 12 kartų.

„Raptors“ gretose kiek netikėtai suspindėjo centras Pascalis Siakamas, pelnęs 25 taškus.

Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo 3:2 „Raptors“ naudai.

Kanados ekipa kelialapį į kitą etapą užsitikrinti galės jau kitame mače, kuris vyks Filadelfijoje.

„76ers“: Jimmy Butleris 22 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Tobiasas Harrisas 15 (6 atk. kam.), Joelis Embiidas 13 (6 atk. kam., 8 klaidos), Mike‘as Scottas 10, Benas Simmonsas 7 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos, 3/5 dvitaškių).

„Raptors“: Pascalis Siakamas 25 (8 atk. kam., 2/7 tritaškių), Kawhi Leonardas 21 (13 atk. kam., 0/4 tritaškių), Kyle‘as Lowry 19 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Danny Greenas 17 (5 atk. kam., 5/7 tritaškių), Marcas Gasolis 11 (5 atk. kam., 3/5 tritaškių), Serge‘as Ibaka 10.