Ketvirtadienį FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio plaukimo taurės trečiame etape Singapūre sėkmingai startavo abu lietuviai – Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

400 m laisvu stiliumi rungtyje D.Rapšys distanciją įveikė per 4 min. 0,89 sek. ir tarp 21 dalyvio užėmė 2-ą vietą bei prasibrovė į 13:42 val. vyksiantį finalą.

100 m krūtine rungtyje A.Šidlauskas finišavo per 1 min. 1,72 sek. ir tarp 34 dalyvių buvo 4-as, o finale startuos šiandien nuo 14:32 val.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyksta trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą. Visi etapai vyksta 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Po dviejų taurės etapų Lietuva su 5 medaliais rikiuojasi 7 vietoje. Bendroje vyrų įskaitoje D. Rapšys su 66 taškais yra ketvirtas. A. Šidlauskas su kitais plaukikais dalijasi 36–49 vietas – 6 uždirbti taškai. FINA Pasaulio taurės reitingo lyderis – rusas Vladimir Morozov (96 tšk.), moterų įskaitoje pirmauja australė Cate Campbell (105 tšk.).