Pietų Korėjoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas olimpiniame (50 m) baseine.

Ketvirtadienio rytą atrankos varžybose 24-erių metų Danas Rapšys 200 m nugara įveikė per 1 min. 58,04 sek. ir tarp 42 konkurentų pasidalino 14 vieta su identišką laiką užfiksavusiu Šveicarijos plaukiku Romanu Mitiukovu.

Greičiausiai atrankoje plaukė 2017-ųjų metų vicečempionas iš JAV Ryanas Murphy (1 min. 56,61 sek.), 0,15 sek. aplenkęs titulą ginantį rusą Jevgenijų Rylovą.

Ketvirtadienį nuo 15.35 val. Lietuvos laiku vyksiančiuose pusfinaliuose dalyvaus 16 plaukikų.

Panevėžietis varžysis pirmajame plaukime ir užims pirmą takelį. 2017 metais planetos pirmenybėse D. Rapšys varžėsi šios rungties finale ir užėmė 8-ą vietą.

Tada Vengrijos sostinėje Budapešte vykusiose varžybose sportininkas užfiksavo dabartinį šios rungties Lietuvos rekordą (1 min. 56,11 sek.).

Tai jau trečias kartas iš tiek pat galimų, kai D. Rapšys šiame čempionate pasiekia pusfinalio barjerą.

Plaukdamas 400 m laisvu stiliumi jis užėmė galutinę 4-ąją poziciją, bei buvo absoliučiai greičiausias 200 m laisvu stiliumi finale, tačiau tada teisėjai diskvalifikavo lietuvį dėl per ankstyvo starto.