Rapšys Europos čempionate prasibrovė į finalą

papildyta 13.28 val.

Vengrijos sostinėje Budapešte tęsiasi LEN Europos vandens sporto čempionatas, o pirmadienį prasideda ir plaukimo programa, kuri tęsis iki pat sekmadienio.

Europos plaukimo čempionate varžysis 12 Lietuvos plaukikų, kurie galės iškovoti ir kelialapiu į Tokijo olimpiadą.

D.Rapšys puikiai pradėjo ditanciją ir 300 metų plaukė pirmas, tačiau tada lietuvį aplenkė italas Marco De Tullio, šveicaras Antonio Djakovičius ir norvegas Henrikas Christiansenas ir D.Rapšys 350 m atžymą pasiekė ketvirtas.

Šią poziciją jis išlaikė iki pat finišo bei užfiksavo 3 min. 48,05 sek. laiką.

Geriausiai ketvirtame palukime pasirodė A.Djakovičius (3:47,23), antras liko H.Christiansenas (3:47.51), o trečias – M.De Tullio (3:47,81).

Bendroje įskaitoje septintas finišavęs D.Rapšys prasibrovė į finalą, kuriame startuos aštuoni plaukikai.

Devintoje vietoje likę britas Maxas Litchfieldas nuo aštuntoje vietoje buvusio esto Kregoro Zirko nusileido 0,2 sek., o nuo lietuvio – 0,36 sek. Šios rungties Lietuvos rekordas prikaluso pačiam D.Rapšiui – 3 min. 43,36 sek.

Papildyta 13.28 val.

4 x 100 m laisvas stilius: Lietuvos rinktinė (Deividas Margevičius, Simonas Bilis, Daniil Pancerevas ir Jokūbas Keblys)

Lietuvos rinktinė atrankoje finišavo per 3 min. 19.71 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 16-ą vietą tarp 21 rinktinės. Į finalą pateko 8 geriausios komandos, o atranką laimėjo italai – 3 min. 12.85 sek.

100 m krūtine: Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas ir Aleksas Savickas

100 metrų krūtine antrame iš septynių plaukime dalyvavęs Aleksas Savickas buvo ketvirtas (1:01.99) bei pagerino savo asmeninį rezultatą, kuris iki šiol siekė 1 min. 2.29 sek.. Pirmą vietą užėmė čekas Matej Zabojnik (1:01.84), antras buvo čekas Filipas Chrapavy (1:01.87), o trečias – norvegas Christofferis Haarsakeris (1:01.99).

Andrius Šidlauskas 5-ąjį atrankos plaukimą baigė 3-ias (59.54), praleidęs į priekį tik baltarusį Ilją Šymanovičių (58.46) ir rusą Antoną Čupkovą (59.41).

Giedrius Titenis 6-ajame atrankos plaukime tenkinosi 7-a pozicija (1:00.32). Šį plaukimą laimėjo olandas Arno Kamminga (59.09), aplenkęs britą Jamesą Wilby (59.55) ir italą Federico Poggio (59.67).

Bendroje įskaitoje A.Šidlausku su 8-u laiku pateko į pusfinalį. G.Titenis užėmė 20-ą vietą ir liko vos per 0.09 sek. nuo kito etapo, o A.Savickas buvo 48-as tarp 66 sportininkų. Atranką laimėjo pasaulio rekordininkas britas Adamas Peaty (58.26).

Visi Budapešte dalyviausiantys Lietuvos plaukikai: Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis, Ugnė Mažutaitytė, Simona Bilis, Deividas Margevičius, Kotryna Teterevkova, Daniilas Pancerevas, Jokūbas Keblys, Tomas Navikonis, Aleksas Savickas, Erikas Grigaitis.

Į Tokijo olimpiadą kelialapius jau turi D.Rapšys, A.Šidlauskas, G.Titenis ir 4 x 100 m. kompleksinė estafetė Lietuvos vyrų rinktinė.