• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar sukako lygiai ketveri metai nuo liūdnai pagarsėjusio sausio 16-osios mitingo prie Seimo, pasibaigusio riaušėmis. Tūkstančiai žmonių norėjo pareikšti protestą prieš daugelį nuskurdinusią „naktinę mokesčių reformą“, kurią sugalvojo buvusi valdžia, tačiau jai tai įspūdžio nepadarė, o sutelktos saugumo pajėgos sutalžė ir ašarinėmis dujomis pavaišino ne tik kelis chuliganus, bet ir taikius protestuotojus. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarą Romualdą OZOLĄ kalbina „Respublikos“ žurnalistas Danas NAGELĖ.

REKLAMA
REKLAMA

Ar per tuos ketverius metus padarėme kokias nors išvadas iš sausio 16-osios įvykių, ar išmokome kokias nors pamokas?

REKLAMA

Pamoką išmoko tik valdžia. Ji padarė išvadą, kad reikia atitolinti Tautą nuo valdžios, kad negalima jai leisti protestuoti prieš valdžios institucijas prie tų institucijų. Bet tai vienintelė išmokta pamoka. Štai ir teismas, kurį mudu su signataru Bronislovu Genzeliu pernai atlaikėme dėl mitingo organizavimo, pripažino, kad įstatymas parengtas siaurinant žmonių galimybes reikšti savo nuomonę. O svarbiausia, kad teisme konstatuota, jog žmonės, norintys reikšti savo valią gatvėse ir aikštėse, neprivalo prašyti leidimų. Jie tik turi informuoti, kad ten ir ten tuo ir tuo metu vyks tas ir tas. O valdžios institucijos turi pasirūpinti to renginio saugumu. Tačiau ir šiandien į tai niekas nekreipia dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl sausio 16-osios mitingo buvo baudžiami ne tik akmenis į Seimo langus mėtę chuliganai, bet ir taikūs protestuotojai, tuo tarpu nuo tikrųjų riaušių kaltininkų, sėdėjusių anapus Seimo langų, galvų nė plaukas nenukrito. Nė vienas net viešai neatsiprašė už tai, kad balsavo už žalingus sprendimus. Ar bent to neprivalėjo padaryti?

 Stovinčiųjų po medžiu visais laikais buvo ir bus. Valdininkija niekada nerodė jokio intereso būti žmonių pusėje, visais laikais nebuvo jokio intereso atsiprašyti. Nutylėjimas, o ne klaidų pripažinimas yra pati patikimiausia šiandien visuomenę valdanti laikysena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Po metų vykusiame mitinge jos organizatoriai ironizavo, kad vieną išvadą valdžia per metus padarė – leido visiems išvykti oriai gyventi užsienyje...

 Gyvenimas blogėja, bet žmonės ir nesiveržia į gatves įrodinėti savo tiesų, protestuoti prieš valdžią. Nemaža dalis jų mieliau išvažiuoja.

Gal protestai aprimo, nes žmonės po sausio 16-osios įvykių ir vėliau vykusių teismų jaučiasi įbauginti? O gal paprasčiausiai nebemato prasmės, nes į protestus vis tiek nebereaguojama?

Bailius galima labai greitai įbauginti. O pasiteisinti galima viskuo. Aš esu įsitikinęs, kad tie, kurie bėga iš Lietuvos, užuot mušęsi su valdžia, Lietuvos atsisako savo noru. Ir pirmiausia tai yra jų problema.

REKLAMA

Lietuvos politikai mėgsta tyčiotis iš Baltarusijos, Rusijos, kitų valstybių, kur net taikūs protestai paprastai išvaikomi milicijos. Ar mes daug nuo jų skiriamės?

Baltarusiai yra bent aktyvesni nei mes. O tiek Baltarusijos, tiek Lietuvos valdžios požiūris į žmones yra toks pat vertingas. Vertingas kabutėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų