Italijos sostinėje pasibaigusio „Internazionali BNL d'Italia“ turnyro nugalėtoju tapo trečioji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis, sekmadienį kelis kartus dėl lietaus stabdytame finale 7:5, 6:2 įveikęs savo tautietį Davidą Ferrerą.

Rafa laimėjo jau net 17-tą ATP „Masters“ serijos turnyrą karjeroje ir pagal pergales tokio rango varžybose pasivijo amerikietį Andrę Agassį.

Tiesa, R. Nadalis tai padarė vos per šešerius metus dabar būdamas dar tik 23-ejų, tuo tarpu karjerą jau baigusiam A. Agassiui tam prireikė net 15-os metų, o paskutinį kartą ATP „Masters“ serijos turnyre Cincinatyje 2004 metais jis triumfavo sulaukęs 34-erių.

„Man 23 ir 17, aišku, yra labai svarbūs skaičiai, – sakė R. Nadalis, prieš porą savaičių laimėjęs tokio paties rango turnyrą Monte Karle. – Dar laukia keletas turnyrų. Netrukus – Madride, ten aš taip pat bandysiu nugalėti, bet šie turnyrai labai sunkūs, nes suvažiuoja beveik visi geriausi pasaulio žaidėjai“.

R. Nadalis pirmą ATP „Masters“ serijos turnyrą laimėjo būdamas tik 18-os metų – 2005 metais „Monte-Carlo Rolex Masters“ finale nugalėjęs argentinietį Guillermo Corią.

Prieš dvi savaites Monte Karle ispanas laimėjo savo 16-tą titulą tokio rango varžybose, traiškęs vieną varžovą po kito ir ten laimėdamas net šeštus metus iš eilės.

„Svarbu, kad aš laimėjau labai svarbų turnyrą ir pagaliau esu labai laimingas, – sakė R. Nadalis ATP „Masters“ finaluose suklupęs tik šešis kartus. – Monte Karle aš žaidžiau žymiai geriau ir čia nedemonstravau tokio teniso, bet vis tiek laimėjau, o tai yra svarbiausia“.

„Internazionali BNP d'Italia“ finalo pirmame sete R. Nadalis sulaukė gana rimto pasipriešinimo iš D. Ferrero, kuris žaidė labai agresyviai ir buvo priekyje 5:4. Po to. kai tenisininkai sugrįžo į kortą po smulkaus lietaus D. Ferrerą nuo pergalės pirmame sete skyrė tik du taškai, tačiau pirmaudamas 30:0  R. Nadalio paduodant jis ne tik nelaimėjo to geimo, bet kitame prarado savo paties padavimą.

Antrame sete R. Nadalis iš karto perėmė iniciatyvą, atliko „breaką“ ir pirmavo 2:1, bet oras visai suprastėjo. Tenisininkai laukė daugiau nei pusantros valandos, kad galėtų po lietaus vėl sugrįžti į kortą, ir, kai tik dvikova buvo atnaujinta, R. Nadalis pasistengė, kad ji neužsitęstų: septintame geime atliko dar vieną „breaką“ ir netrukus jau kėlė rankas į viršų.

R. Nadalis „Internazionali BNP d'Italia“ turnyrą laimėjo penktą kartą per pastaruosius šešerius metus. Romoje jis apskritai yra pralaimėjęs vos vieną kartą per 28-is čia žaistus susitikimus – 2008 metais prieš Juaną Carlosą Ferrero.

Šią savaitę ispanas laimėjo 49 iš 50 savo padavimų ir likvidavo 15 iš 16 varžovų turėtų „breakpointų“. Vienintelis žaidėjas, kuris laimėjo jo padavimą buvo latvis Ernestas Gulbis, pusfinalyje R. Nadalį privertęs žaisti net tris setus.

„Po lietaus kortas tapo lėtas, todėl kilo didelių problemų, bet aišku Rafa buvo labai geras ir jis žymiai geriau už mane žaidė svarbiais momentais, – sakė D. Ferreras, pralaimėjęs R.Nadaliui septintą kartą iš eilės. – Na, ką čia daugiau pasakysi? Žaisti prieš jį ant grunto labai sunku, o įveikti praktiškai yra neįmanoma. Vis dėlto aš likau patenkintas savo žaidimu šią savaitę“.

17-tą vietą ATP reitinge užimantis D. Ferreras 2010 metais yra lyderis tarp visų žaidėjų pagal iškovotas pergales grunto kortuose (23-4). Jis šiemet laimėjo turnyrą Akapulke, dar dukart žaidė finaluose (Buenos Airėse ir Romoje) bei pusfinaliuose (Barselonoje ir Monte Karle).

„Tai yra pirmas kartas, kai aš žaidžiau ATP ,,Masters“ turnyro Romoje finale ir dėl to aš esu labai laimingas, – sakė D. Ferreras. – Aš esu patenkintas tuo, kaip man klostosi šis sezonas – tai svarbu man ir mano tikėjimui prieš kitus turnyrus“.