Tarptautinė teniso federacija (ITF) 2008-ų metų pasaulio čempionais paskelbė pirmąsias planetos raketes ispaną Rafaelį Nadalį ir serbę Jeleną Jankovič.

22-ejų metų kairiarankis maljorkietis, kuris šį sezoną triumfavo prestižiniuose „Roland Garros“ ir Vimbldono turnyruose bei laimėjo Pekino olimpinių žaidynių auksą, yra pirmasis Ispanijos atstovas vyras, iškovojęs šį garbingą apdovanojimą.

„Šie metai man buvo tiesiog neįtikėtini ir aš jų niekada nepamiršiu. Baigti metus būnant pirmąja pasaulio rakete – ypatingas jausmas, tačiau labiausiai aš džiaugiuosi tuo, kad man pavyko iškovoti pergalę Pekino olimpiadoje. Be to, labai didžiuojuosi ir tuo, kad prisidėjau prie Ispanijos komandos triumfo „Davis Cup“ varžybose, kuriose mūsų šalis tapo čempione“ - džiaugsmo neslėpė R. Nadalis.

Tuo tarpu Jelena Jankovič tapo tik pirmąja Serbijos tenisininke, kuriai atiteko pasaulio čempionės titulas. 23-ejų metų sportininkė šiais metais laimėjo daugiausiai mačų tarp moterų ir nuskynė laurus net keturiuose turnyruose - Romoje, Pekine, Štutgarte bei Maskvoje.

„Esu be galo laiminga, kad man šie metai susiklostė taip sėkmingai ir kad ITF mane pripažino geriausia žaidėja. Norėdama pasiekti pirmąją vietą pasaulio reitinge, dirbau tikrai sunkiai, todėl smagu, kad mano pastangos atsipirko.“

Priminsime, kad Tarptautinė teniso federacija teniso čempionus renka nuo 1978 metų, o 2007-ais metais geriausiu pasaulio jaunių žaidėjo titulas atiteko lietuviui Ričardui Berankiui.

Beje, šių metų nugalėtojams R. Nadaliui ir J. Jankovič savo prizų dar teks kiek palaukti – tenisininkai bus oficialiai pagerbti ir apdovanoti tik 2009-ų metų birželio 2 dieną Paryžiuje, atvirojo Prancūzijos čempionato metu.