Penktadienį Katare pasibaigusiose trijų etapų moterų dviračių lenktynėse "Tour of Qatar" lietuvė Rasa Leleivytė, atstovaujanti Lietuvoje registruotai Italijos komandai "Safi-Pasta Zara-Titanedi", užėmė trečiąją vietą.

Nugalėtojos titulą apgynė olandė Kirsten Vild (Kirsten Wild, "Cervelo"). Po antrojo etapo pirmavusi Italijos rinktinės narė Džordža Brondzini (Giorgia Bronzini) liko antra. Ji nugalėtojai pralaimėjo 4 sek. Pirmąjį etapą laimėjusi R. Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 17 sek. 21 metų vilnietė trečia buvo ir po antrojo etapo.

Inga Čilvinaitė ("Safi-Pasta Zara-Titanedi") tarp 79 klasifikuotų dviratininkių liko 54-a (+3.23).

R. Leleivytė jaunimo įskaitoje užėmė pirmąją vietą, o "Safi-Pasta Zara-Titanedi" pirma buvo komandų įskaitoje.

"Savo pasirodymą lenktynėse, kuriose netrūko pajėgių dviratininkių, vertinu labai gerai. O juk tai buvo tik pirmasis sezono startas", - naujienų agentūrai ELTA sakė R. Leleivytė.

Lenktynėse dalyvavo 89 dviratininkės iš 15 komandų.

Paskutiniajame, trečiajame, etape, iki finišo likus 150 metrų, grupės prekyje griuvo australė Klojė Hosking (Chloe Hosking, "HTC-Columbia"), o paskui ir R. Leleivytė su dviem komandos draugėmis. "Safi-Pasta Zara-Titanedi" dviratininkės rimtų sužalojimų nepatyrė, o K. Hosking buvo nugabenta į ligoninę. I. Čilvinaitė į griūtį nepateko.

Trečiąjį etapą laimėjo K. Vild. Ji 94 km nuvažiavo per 2 val. 45 min. 40 sek. R. Leleivytei atiteko 44-oji, o I. Čilvinaitei (+0.57) - 51-oji vietos.