0

Kauno „Žalgirio“ (0/5) komanda ir vėl pagirtinai kovojo Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse, tačiau tai kauniečių neišgelbėjo nuo penktosios nesėkmės iš eilės. Paskutinėmis minutėmis palūžę Sauliaus Štombergo auklėtiniai F grupės mače svečiuose 83:90 (25:17, 10:23, 22:25, 26:25) nusileido Stambulo „Galatasaray“ (2/3) klubui.

Pauliaus Jankūno tritaškiu bei Martyno Pociaus dvitaškiu su pražanga prasidėjusiose rungtynėse kauniečiai iškart išsiveržė į priekį (6:0), ir nors spurtą 8:2 surengę aikštės šeimininkai netruko sumažinti atsilikimo iki minimumo (8:9), Sauliaus Štombergo auklėtiniai vėl atsitiesė. Aštuonis taškus iš eilės pelnė Robertas Javtokas, o „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki devynių taškų – 19:10. Negana to, aukštaūgis neturkus surinko dar keturis taškus ir kauniečių pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 23:12. Nors kėlinio pabaigoje Stambulo klubas sugebėjo kiek priartėti, po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai buvo priekyje rezultatu 25:17.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Carloso Arroyo ir Zorano Ercego vedini „Galatasaray“ krepšininkai, kurie sužaidus vos pusantros minutės sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 24:27. Netrukus greitą aikštės šeimininkų ataką metimu iš po krepšio baigė Milanas Mačvanas ir turkai pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą savo naudai – 32:31. Likus žaisti tris minutes žalgiriečiai vėl buvo priekyje (35:34), tačiau kėlinį spurtu 6:0 baigė „Galatasaray“ klubas, kuris įpusėjus rungtynės jau pirmavo 40:35.

Trečiąjį kėlinį tiksliais tolimais metimais pradėję Vytenis Lipkevičius ir M.Pocius leido kauniečiams dar kartą priartėti (43:45), tačiau aikštės šeimininkai surengė spurtą 10:2 ir po Endero Arslano dvitaškio su pražanga „Galatasaray“ persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 55:45. Antroje ketvirčio pusėje komandos surengė tolimų metimų šou, kurioje kiek geriau sekėsi deficitą iki aštuonių taškų sumažinusiems žalgiriečiams – 57:65.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus tris minutes pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse pelnė Justinas Dentmonas, kuris tolimu metimu sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki trijų taškų – 66:72. Likus pusketvirtos minutės M.Pocius tritaškiu dar labiau priartino kauniečius prie varžovų (75:79), o Artūras Milaknis šį atsilikimą nubraukė dar perpus – 78:80. Visgi Huseyinas Koksalis pataikė iš toli, C.Arroyo pridėjo dvitaškį ir aikštės šeimininkai nepavejamai nutolo bei iškovojo pergalę rezultatu 90:83.

„Galatasaray“: C.Arroyo 22 (dvitaškiai 7/9, 9 rez. perd., 28 naud. bal.), C.Akyolas 13 (tritaškiai 3/6), E.Arslanas (dvitaškiai 4/4) ir Z.Ercegas (tritaškiai 3/4, 8 atk. kam.) – po 12, M.Mačvanas 11 (dvitaškiai 5/6), P.Mensah-Bonsu 8.

„Žalgiris“: M.Pocius 26 (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 5/9, 4 atk. kam., 27 naud. bal.), R.Javtokas 21 (dvitaškiai 10/14, 9 atk. kam., 25 naud. bal.), P.Jankūnas 11 (dvitaškiai 4/6) V.Lipkevičius 8 (tritaškiai 2/2), J.Dentmonas (dvitaškiai 0/5, tritaškiai 2/8, 7 rez. perd.) ir A.Milaknis – po 6, K.Lavrinovičius 4, V.Čižauskas