Pirma vasaros diena pateikė „Roland Garros“ turnyre pateikė didžiausią staigmeną. Antradienį prasidėjusiuose ketvirtfinalio susitikimuose nesėkmę patyrė ir čempiono titulą prarado pirmoji pasaulio raketė šveicaras Rogeris Federeris.

Jį įveikė švedas Robinas Soderlingas (ATP 7) pakartojo savo tautiečio Matso Wilanderio žygdarbį, nes per dvejus pastaruosius metus Paryžiuje nuvainikavo jau antrą čempioną iš eilės. Pernai R. Soderlingas sensacingai jau ketvirtame rate nugalėjo keturiskart iš eilės ,,Roland Garros“ nugalėtoją ispaną Rafaelį Nadalį, o šį kartą be karūnos paliko ir pajėgiausią pasaulio tenisininką R. Federerį – 3:6, 6:3, 7:5, 6:4.

Pergalė ketvirtfinalyje Švedijos tenisininkui tapo saldžiu kerštu už nesėkmę praėjusių metų turnyre. Tąsyk R. Soderlingas pralaimėjo R. Federeriui varžybų finale. Beje, tai buvo pirmoji R. Soderlingo pergalė prieš šveicarų maestro nugalėjo po 12 nesėkmių iš eilės.

,,Žinoma labai malonu dvejus metus iš eilės iš tolimesnės kovos pašalinti ,,Roland Garros“ čempioną. Manau, kad abu kartus aš pademonstravau puikų tenisą, o tai ir leido sukurti sensacijas, – sakė R. Soderlingas. –Aš Rodžeriui pralaimėjau visus 12 mūsų tarpusavio oficialių susitikimų, bet šiai statistikai niekada neskyriau daug dėmesio. Paskutiniuose mačuose turėjau galimybių, bet man šiek tiek nesisekė, tačiau žinojau, kad kažkada turiu jį nugalėti“.

Tuo pačiu Paryžiuje nutrūko įspūdinga R. Federerio serija. Per pastaruosius 6-erius metus jis net 23 kartus iš eilės pasiekė „Grand Slam“ turnyrų pusfinalius.

Ši R. Soderlingo pergalė taip pat reiškia, kad R. Federeris jau kitą savaitę gali prarasti pirmos pasaulio raketės vardą, bet tam reikia, kad sekmadienį penktą kartą ,,Roland Garros“ čempionu taptų R. Nadalis. Tokiu būdu ispanas savo kraityje turėtų 8700, o R. Federeris 8390 taškų.