Kauno „Žalgirio“ (0/1) krepšininkai klydo dažniau nei rezultatyviai dalinosi kamuoliu ir pirmose naujo Eurolygos sezono rungtynėse sausakimšoje namų arenoje pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ (1/0) krepšininkams.

„Žalgiris“ varžovams nusileido 58:70 (19:19, 11:18, 16:18, 12:15).

Tai buvo penktas iš eilės kauniečių pralaimėjimas tarpusavio rungtynėse su „Baskonia“. Vitorijos klubas „Žalgiriui“ užkeiktas yra jau daugiau nei dvejus metus. Paskutinį kartą Lietuvos čempionai baskus įveikė dar 2017 metais.

„Baskonia“ į priekį pabėgo antrame kėlinyje, kai užstrigę žalgiriečiai per pirmas devynias ketvirčio minutes surinko vos šešis taškus.

Įgytą dviženklę persvarą svečiai išlaikė iki ketvirto kėlinio, neprisileisdami „Žalgirio“ arčiau nei per penkis taškus.

Ketvirtame kėlinyje ugnies įpūtė du iš eilės Artūro Milaknio tolimi metimai, leidę nukirpti atsilikimą iki 55:59.

Tačiau „Baskonia“ ir vėl atsakė savo spurtu bei greitai atstatydami dviženklį pranašumą, kurią išlaikė viso likusio laiko metu.

Itin blogai rungtynės susiklostė naujokams Alexui Perezui ir Nigeliui Hayesui. Pirmasis mačą pradėjo starto penkete, bet galiausiai aikštėje išbuvo vos septynias minutes, per kurias surinko minus šešis naudingumo balus. A. Perezas spėjo triskart prasižengti, pramesti du metimus ir užsidirbti bloką.

Tuo tarpu N. Hayesas per 20 minučių atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet prametė visus šešis metimus ir ties naudingumu matė nulį.

Minusinį naudingumą taip pat užfiksavo vos tris minutes žaidęs Paulius Jankūnas.

„Žalgiriui“ vieninteliai Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius pelnė dviženklį taškų skaičių – 10. Tiesa, L. Lekavičius suklydo net 5 kartus.

Ryškiausiaii rungtyniavo Edgaras Ulanovas, pelnęs 9 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Kauniečiai suklydo 16 kartų, o rezultatyvių perdavimų atliko vos 13. Dvitaškius realizavo vos 36,1 (13/36) proc. tikslumu, tritaškius 32 (8/25), o baudas 53,3 (8/15).

„Žalgiris“: M. Grigonis ir L. Lekavičius po 10, A. Milaknis, J. Landale’as ir E.Ulanovas po 9, Z. LeDay 7.

„Baskonia“: Sh. Shieldsas 19, T. Šengelija 13, M. Janningas ir L. Vildoza po 10.