0

Pirmąją pergalę antrose Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse pasiekė Kauno „Žalgirio“ klubas, namuose 75:63 (21:17, 13:13, 18:21, 23:12) pranokęs Malagos „Unicaja“ ekipą.

Žalgiriečių pergalių badas antrajame Eurolygos etape truko beveik dvejus metus.

Ispanai savo kraityje taip pat turi vieną pergalę. Po savaitės žalgiriečiai svečiuose žais prieš Madrido „Real“.

Mačo pradžioje ispanai priminė žalgiriečiams įsisenėjančią jų problemą (tritaškiai iš krašto), tačiau atsakę dviem tolimais šūviais kauniečiai nutolo – 8:3. „Unicaja“ buvo išlyginusi rezultatą (8:8), bet bendromis pastangomis J.Plazos auklėtiniai įgijo apčiuopiamą persvarą 15:8. Vis dėlto pasinaudoję lietuvių klaidomis puolime ir gynyboje svečiai vėl sumažino skirtumą 15:13.Po pirmo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 21:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas ilgai nesikeitė, bet po ilgesnės pauzės M.Popovičius tolima bomba išjudino „Žalgirio“ areną – 28:19. Tiesa, kelios klaidos ir nesusipratimai puolime per pora minučių sugadino visą situaciją (28:26). „Žalgirio“ krepšininkai tiesiog nepagaudavo komandos draugų perdavimų, o tuo pasinaudojusi Malagos ekipa netrukus išlygino rezultatą (30:30). Po dviejų kėlinių žalgiriečiai buvo priekyje 34:30.

Po pertraukos „Žalgirio“ žaidimas buvo daug žadantis. Po M.Popovičiaus tritaškio kauniečiai atitrūko 8 taškais 40:32. Pernelyg anksti pradėję pasitikėti savimi J.Plazos auklėtiniai greitai buvo nubausti – 40:40. Netrukus priekyje jau buvo „Unicaja“ 41:42. „Unicaja“ toliau atkakliai mynė ant kulnų. Vis dėlto žalgiriečiai išliko kantrūs ir pasinaudoję L.Žoričiaus technine pražanga išsiveržė į priekį 52:47.

Kauno ekipa aktyviai pradėjo ketvirtąjį kėlinį ir didino skirtumą 61:53. Užsivedę „Žalgirio“ žaidėjai buvo vis sunkiau sustabdomi atvykėliams iš Malagos. Likus žaisti mažiau nei 4 min. Lietuvos čempionų pranašumas jau buvo dviženklis 65:55. Susitikimo pabaigoje „Unicaja“ dar kandžiojosi, bet „Žalgiris“ neišleido brangios pergalės iš rankų.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 14, K.Lavrinovičius 12, P.Jankūnas 11, M.Popovičius 10, O.Lafayette‘as 9, R.Kaukėnas 8, T.Dardenas 7, D.Lavrinovičius 4.

„Unicaja“: L.Žoričius ir E.Calloway‘us po 11, Z.Dragičius 8.

Taip pat skaitykite:

M. Kuzminskas apie savo žaidimą: neblogai

R. Kaukėnas: reikia agresyviai kovoti ir žaisti iš visų jėgų

J. Repeša apie M. Kuzminsko žaidimą: jo varžovas nebuvo pakankamai susikoncentravęs